Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 12.02.2006, 13:26
Paavo Paavo ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 16.01.03
Sijainti: Oulu, Finland
Viestit: 4.366
Perusasetus

Asiattomat kommentit voi poistaa, varsinkin pyynnöstä. Asialliset voi mielestäni antaa olla, tämä on kuitenkin keskustelupalsta, jos ei halua kuulla kommentteja myynti-ilmoituksiinsa niin voi laittaa ne vaikka sanomalehteen ilman yhteystietoja ja hintapyyntöä.

Asiallisen ja asiattoman ero voi olla hankalaa määrittää millään "kaavalla", mutta esim. tuota Nallen "myytävää tuotetta halveeraavat, myyjää pilkkaavat tai muuten vain vittumaiset" voi pitää vahvoina tuntomerkkeinä asiattomasta. Asiallinen kommentti myynti-ilmossa voisi kuitenkin liittyä kaupan kohteena olevaan vehkeeseen, joko just siihen tai yleensä samanlaisiin.

Mun mielestä moderointi on aika hyvällä mallilla, ei haittaa vaikka liipaisinherkkyyttä vieläkin lisättäisiin, suhtautuminen aiheeseen saattaa toki riippua siitäkin paljonko kunkin postauksia on ammuttu bittien taivaaseen. Koska kaikkia ei mitenkään voi miellyttää, riittänee että mahdollisimman suuri osa palstan käyttäjistä on siihen mahdollisimman tyytyväisiä, ja muistaa että tyytyväinen on usein hiljaa ja tyytymätön vinkuu kamalasti, eli saadun palautteen määrästä ei voi päätellä suoraan paljon mitään.

"There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't."

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
RJ 70 :n jakovaihteistoa koskien Artzi Tekniikka & Jutustelu 1 08.04.2008 20:47
Ehdotus tsättipiisiks Hippiäinen Music 3 13.04.2006 08:11
Vielä kerran 24:stä 12:sta kysymys koskien akkua Tekniikka & Jutustelu 6 22.03.2006 19:32
Kallistuksenvakaaja ehdotus? SoSo Tekniikka & Jutustelu 0 24.05.2005 19:56
Ehdotus Mielipidelaiksi Lars Niilo Paasivirta - Correct Opinions 1 23.12.2002 14:32


Sivu luotu: 15:45 (GMT +2).