![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>jos kemiallista metallia niin beltzona merkkistä kestää paperikoneen akseleissa jos on tullut kolhuja myöskin polttoainetankit korjaantuu ei halpaa mut hyvää.<img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle> "sisäpiiri safarit .fi" ite oot mulkku! www.fjdc.org www.pahama.com www.montenegrooffroad.com #13
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
Meneehän se hitsaamallakin. Tyhjennä tankki, täytä vedellä, korkki pois paikaltaan ja kolvaamaan.
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Noin tuo tankin korjaus näyttäis onnistuvan Kanadassa
![]() |
|
#4
|
||||
|
||||
|
aikanaan laitoin henkilöauton tankin pohjaan pellin ja väliin tiiviste tahnaa sit poppareilla kiinni.
kesti ainaki kaks vuotta sen jälkeen en tiä ku muin pois.
__________________
hulluilla on halvat huvit mulla ne on ilmasia |
|
#5
|
||||
|
||||
|
pala mäntysuopaa jota kastellaan hieman vedellä ja puristellaan taikinaksi ja mällätään reikään. Annetaan kuivua ja päälle vedetään pakkeli. Siihen vielä vasaralakkaa.
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Huolellinen pesu päällipuolelle ja tyhjennys, sitten aivan normaali hitsaus mikillä ja pitää
__________________
Tein itse ja säästin. RASOR |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Tankin täyttö vedellä turhaa. Ite olen täyttäny tankin misonilla tai argonilla. Ei se bensa pala jos ei ole happea.
|
|
#8
|
||||
|
||||
|
Miten niin turhaa ? Eiköhän se ole se jokaisen käsillä oleva helpoin keino. Jompi kumpi täytyy poistaa, bensa tai happi. Jos täytetään tankki vedellä, saadaan bensa pois. Jos täytetään tankki misonilla tai argonilla, saadaan happi pois. Kumpi nyt on turhaa, vai molemmat?
|
|
#9
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| mitähän shittoa nyt suikasta taas pitäis korjata?? | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 11.01.2008 21:42 | |
| Voiko aluvanteita korjata | Discovery | Tekniikka & Jutustelu | 10 | 20.11.2006 20:05 |
| Jarruputket voiko korjata vai joutuuko vaihtamaan | Discovery | Tekniikka & Jutustelu | 32 | 18.04.2006 08:55 |
| Missä korjata ja rakentaa autoa | Discovery | Tekniikka & Jutustelu | 31 | 06.11.2005 15:11 |
| Voiko etu-/takamöhkylästä tunkata? | ttimonen | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 05.11.2003 09:59 |