Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 26.09.2005, 19:33
JF JF ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 14.11.03
Sijainti: Espoo
Viestit: 1.786
Perusasetus

Se hinta taitaa olla 275 euroa nykyään. Korjatkaa jos olen väärässä. Myöskin luvan käsittelyssä mennee kauan, mutta kannattaa yrittää päästä yhteyteen luvan käsittelijän kanssa, jolloin asioita voi selittää ja selventää (näin olen kuullut).

Itse pitäisi pikkuhiljaa rustata poikkeuslupahakemus akselivälin pidentämiselle, kun näkyy olevan hankalaa löytää lappua jossa joku sanoisi asiat rehellisesti niin kuin ne ovat, eli että BJ42 ja BJ43 kuuluvat samaan mallisarjaan (tai tarkemmin se mallisarja on "J4" jos niin kuin oikein rehellisiä ollaan). Akselivälin pidennys tosin on helppo perustella mm. liikenneturvallisuuden paranemisella (vakaampi ajokäytös) kuin esim. korotus.

Lupa on sitten muuten autokohtainen, eli vaikka omistaisi kaksi identtistä autoa joille tekee saman muutoksen on "käsittelystä" maksettava 275 euroa per auto vaikka ainoa todellinen lisävaiva on toisen auton rekisterinumeron kirjoittaminen samalle paperille ensimmäisen kanssa.

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Kaatuupa helposti Killman Chit-Chat 14 13.03.2007 23:20
saako patrolliin petri.s Tekniikka & Jutustelu 1 19.01.2007 22:23
Saako ampua vepele Chit-Chat 44 06.12.2005 21:52
Saako 13" leveet... eituuleimaa Tekniikka & Jutustelu 8 08.08.2005 16:29
Mistä trukkien varaosia saa helposti? JF Tekniikka & Jutustelu 17 16.05.2005 07:11


Sivu luotu: 07:36 (GMT +2).