Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 02.08.2005, 14:31
Nerd-O Nerd-O ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 13.05.03
Sijainti: Kusinen pk-seutu
Viestit: 8.894
Perusasetus

Lainaus:
quote:
lasikuitua helpompi ja käyttäjäystävällisempi mallinkulmientekomatsku on maalarinteippi, sideharso ja kipsi. olettaen et tuo lopputuotteen vääntäjä on tuttu eikä kovin raskaskätinen mallinkäsittelijä.
Tuossa kun kävin palikat hakemassa niin sanoivat että voivat tehdä tuollaisesta mallista panssarit. Se heppu ketä pellit väänteli sanoi omistavansa museorekisterissä olevan Jeep CJ-5 Kaippa hänkin täällä kirjoittelee? En huomannut edes kysyä <img src=icon_smile_sad.gif border=0 align=middle> Olin liian tohkeissani palikoista.

Mut pitää tuo keula panssari vääntää kahdessa osassa. Toinen korvaa sen nykyisen keulapanssarin ja toinen osuus lähtee keulasta perään päin suojaten moottorin pohjaa ja lootia. Kahdessa osassa taas sen takia että on vähemmän pultteja mitä repiä auki jos tarvii jotain osaa irroitella ja saa ehkä paremmin asemoitua nuo palikat paikalleen. Mut kattoo nyt mitä saa aikaiseksi kun alkaa visioimaan. Pitää tehdä kunnon piirrustukset niin saa muutkin ladamiehet Nivoihin suojat tehtyä

-- Takapotku Lada jatkaa siitä mihin jojota jää ja Niva jatkaa siitä mihin takapotku Lada jää --

Nerd-O

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
pari kysymystä patrollista -hatsuni- Tekniikka & Jutustelu 9 22.02.2008 14:00
Pari kysymystä säännöistä... Uazmies Tekniikka & Jutustelu 5 02.04.2006 12:02
Pari kuvaa Nivasta SoSo Linkit 4 11.02.2006 20:05
Pari niva kysymystä Tekniikka & Jutustelu 3 24.09.2005 09:29
Pari samurai kysymystä kesis Tekniikka & Jutustelu 4 03.08.2005 02:26


Sivu luotu: 05:08 (GMT +2).