![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Oli kaksi pyöräsarjaa yks enempi tielle ja mehtään ja toinen enempi offiin. Tarpeen mukaan niitä vaihtelin keskenään eli 24 pyöränvaihtoa kerrallaan. Olin ostanut tunkin, joka nosti porttaalilla olevat ilman kakkosnelosvirityksiä kerralla ilmaan. Hiki tuli kesällä ja lämmin talvella! Siis Mäyriksen ja Jyty 6x6 kesken. Taisi olla muutama ylimääräinenkin pahan päivän varalle? Tietenkin pitää sanoa, että pyörä on rengas ja vanne. Jotkut ovat löytäneet myös rattaita tähän tarkoitukseen. Outo löytö!
Viimeksi muokannut offi4x4 : 23.05.2026 18:19 |
|
#2
|
|||
|
|||
|
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Hämmästynyt olen, kun tämä auraviittojen asentelija/keräilijä ei ole vielä kehottanut minua menemään lääkäriin tai ainakin hoitoihin? Missä Rölli piileskelet? On ne siun kommunistiset todella loukkaavat tekstit jemmassa. Siitä eteenpäin !
Viimeksi muokannut offi4x4 : 18.07.2026 17:58 |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Ottamatta mitenkään kantaa sysiin ja seppiin, niin kannattaa jättää vanhat kaunat kaivamatta esiin, ja ne tekstit suosiolla sinne jemmaan. Edellisellä kerralla homma päättyi ylläpidon puuttumiseen - turha aloittaa samaa sanasotaa nyt uudestaan.
__________________
Jukka |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Itse pyysin eroa ja viestieni poistamista. Puoliksi ylläpito teki toivomani asiat.
Ja soitin teidän ylläpitäjien ylimmälle pitäjälle ja ihmettelin miksi viestini ovat uuden minulle oudon nimimerkin takana? Vastaus oli: Olemme toimineet pyyntösi mukaan ja löi luurin korvaan! Valehteli noin niin kuin suomeksi sanottuna! Viimeksi muokannut offi4x4 : 23.07.2026 16:05 |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Jyty 6x6 | Topi1982 | Chit-Chat | 8 | 29.10.2017 19:22 |
| Myydään / Vaihdetaan stihl ms 391 5,5 hv jyty moottorisaha | jortikka | O/M/V Muut | 10 | 18.11.2016 22:05 |
| Anteeksi Jyty! | lantikka | Maasturiprojektit | 173 | 02.03.2012 18:16 |