Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 01.05.2026, 18:45
vepele:n Avatar
vepele vepele ei ole kirjautuneena
Veteraani+++
 
Rekisteröitynyt: 27.08.05
Sijainti: Suomi neidon asshole
Viestit: 2.249
Perusasetus

Worry palsta ainaskii "kuoli"kokonaan,ku osa porukasta siirty faceen ja watsuppiin,eli ääni offipalstan tapahtumat osion kehittämiseen.

__________________
Parempi haluta sellast,mitä eivoi saada,kuin saada sellasta mitä eihalua.

Istun tai kävelen,
Pylly päästää sävelen!

RRC Vakiona Ajomukavuus ja Maasto-ominaisuudet

LA CH 31 TT eli Tupla TEE




www.wuoksioffroad.com
montenegro offroad club #98
Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 01.05.2026, 19:35
Mylppy Mylppy ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 14.09.04
Sijainti: Häme
Viestit: 1.386
Perusasetus

Ja yksi asia mitä kukaan ei ole maininnut, mikä on erittäin huono juttu erilaisissa sosiaalisen median palveluissa. Ne ovat kuplia, joista on useimmiten turha yrittää löytää mitään hakukoneilla. Vaativat yleensä erilliset tilit yms. On syynsä sille miksi yleensä eri tapahtumista tehdään offipalstalle topickki. Se löytyy hakukoneilla, ei tarvitse lukemiseen mitään tilejä, ei katoa kohinan ja meemivideoiden sekaan jne. Ja palstalta löytyy kuitenkin se parinkymmenen vuoden historia, eikä tiedot esimerkiksi tapahtumista ole mihinkään kadonneet ja ovat helposti löydettävissä, somessa on aika vaikea löytää enää mitään tuolla aikajänteellä.

Ei se sosiaalinen media ole huono, mutta ei sitä kannata minkään oikean tiedon julkaisemiseen käyttää. Mainostamiseen kylläkin.
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 03.05.2026, 21:13
offroadjouni:n Avatar
offroadjouni offroadjouni ei ole kirjautuneena
Super Moderator
 
Rekisteröitynyt: 10.06.02
Sijainti: Kirkkonummi
Viestit: 6.524
Perusasetus

Hyvä, että tämä herättää keskustelua. Minä koodailin jo noin 20 vuotta sitten erillistä sivustoa, jonka tehtävänä oli nimenomaan tapahtumatietojen jakaminen. Tuo proto jäi lähinnä tekniseksi harjoitukseksi, kun en nähnyt sille lopulta käyttöä. Foorumin hengen mukaisesti tavoitteena on aktivoida ihmisiä keskustelemaan aiheesta, joten normaali tapahtuma-topic on mielestäni parempi. Jos tapahtumia olisi kovin paljon, niin sitten jonkinlainen kartta-näkymä ja/tai filtteröinti olisi kiva, mutta näillä lukumäärillä sekin on aika turha. Foorumi-softassa on kalenteri, joten kaikki tapahtumat olisi mahdollista laittaa myös aikajärjestykseen jos sille olisi tarfetta

Samaa mieltä kuin Mylppy ja moni muukin: Sosiaaliset mediat sopivat tapahtuman mainostamiseen hyvin ja sitä kautta tieto leviää myös vakioharrastajien ulkopuolelle. Mikään kanava ei tuo 100% näkyvyyttä, joten tapahtuman mainostaminen monessa palvelussa maksimoi näkyvyyden. Haittapuoli on tietysti se, että se vaatii enemmän työtä ristiin postata moneen paikkaan.

Offipalstan nimeä, domainia, palvelimia yms. voi käyttää tähän maksuttomasti, jos se nähdään tarpeelliseksi.
Vastaa lainaten
Vastaus

Luokat
ajopäivä, safari, suunnistus, tapahtumat, trial


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myyty Toyota 4runner 3.0 bensa/Projekti uusi vuosi uusi hinta 950€ jyväjemmari O/M/V Ajoneuvot 2 01.01.2017 19:50
Myyty Acer aspire 5560G, win7 lisenssi, uusi akku, uusi 120gt ssd, hdmi nyt 150€ Vilkutin O/M/V Muut 8 06.04.2016 05:41
Myydään / Vaihdetaan 1kpl 33 uusi rengas/uusi 8x15 vanne miilu O/M/V Renkaat ja vanteet 5 01.05.2013 12:36
Myyty 1kpl UUSI 33x12.5 bogger+uusi 8"vanne make-lj O/M/V Renkaat ja vanteet 4 05.11.2008 16:36
m: uusi rullakita super-winssin ja vaijeri uusi. toyota4x4 O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 4 05.06.2008 11:55


Sivu luotu: 23:11 (GMT +2).