![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Sit muuten jos menet leimalle ilman sitä etummaista kardaania niin voipi olla, että sun pitää leimaa se samalla takavetoiseksi. Näin ainakin mulla kävi kun leimalla oli citykikotin maasturilla ja olin kardaanin irroittanut. Se oli vain etuveto. Leima setä alkoi selitteleen, että nyt se pitää leimaa etuvetoiseksi. Totesin sille vaan, että unohdetaan tuo homma ja laitan kardaanin kiinni sinne. En muista miksi olin sen ottanut alunperin pois, mut kesällä sen pois otto ainakin laski reilusti kulutusta.
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
Otin kuvia kardaanista - taisi tulla vähän huonoja kuvia....
https://photos.app.goo.gl/2ZaJsAErD4wm8L2X9 Viimeksi muokannut JarmoV : 25.10.2023 20:15 |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#4
|
|||
|
|||
|
Nivelet ovat linjassa. Laitoin ihan boorin kohdistusmerkkien mukaan (eivät olleet aluksi). Ei vaan värinä hävinnyt.
|
|
#5
|
|||
|
|||
|
Täristikö se jo ennen ensimmäistä irroitusta vai mikä sai ristinivelen vaihtamaan?
|
|
#6
|
|||
|
|||
|
Ristikko ei ole keskellä.
|
|
#7
|
|||
|
|||
|
Ristinivel meni vaihtoon edellisen kuluneisuuden takia. En valitettavasti kyllä muista tärisikö se ennen vaihtoa. Olisikohan nivel sivussa...olen tarkistanut asian mutta kuinkakohan tarkkaa se on - toivottavasti ei niin tarkkaa, ettei silmällä näe.
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Ostetaan ln65:sen käsijarrunvaijeri, etummainen osa. | Sorjonen | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 21.02.2016 16:01 |
| Ostetaan Kardaaniakseli Mercedes-Benz 307D | Mcmk | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 28.12.2013 20:05 |
| Ostettu HJ:n etummainen raidetanko | pasi1 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 6 | 10.12.2013 22:52 |
| Myyty Kardaaniakseli 80e (etu+taka) Hilux Ln65 | SERMAX | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 07.10.2012 10:31 |
| Ostetaan O: Bj45:N lehtijousen etummainen kiinnityspultti. | jack_broken | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 20.08.2009 19:32 |