Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #26  
Vanha 18.07.2021, 19:59
Jeeppinen Jeeppinen ei ole kirjautuneena
Aloittelija
 
Rekisteröitynyt: 27.07.19
Sijainti: Vantaa
Viestit: 13
Perusasetus

Mun mielestäni meidän pitää puhua siitä suunnasta millä tavalla asiaa haluamme (ja enemmistö suomalaisista haluaa) kehittää. Erimielisten ei ole tarvetta puhua vihreiden tavoitteista, koska he ovat poliittinen pikkupuolue, eikä ole seuraavassa hallituksessa enää mukana. Suomen taloudelliset haasteet eivät ratkea yhdelläkään vihreiden idealla ja toisekseen, me muut suomalaiset emme ole päättäneet lopettaa elämäämme ja liikkumista, vaikka vihreät lausunnot sellaista esittäisivätkin.

Suomalaiset eivät oikeesti ole niin tyhmiä että äänestävät vihreitä sellaisella voimalla että autoilu kaatuu kokonaan enemmistöllä kansalaisista. Pikkuhiljaa suomalaiset ymmärtävät varoa myös vihreiden kaveripuolueitakin. Tunnistetaan kuitenkin ympäristöhaaste ja tehdään se mitä voidaan.

Järkipuolueiden soisi toimittaa halvalla kansalaisille sellaista menovettä, millä normaaali elämä sujuu.
Siitä palkkioksi päättäjät saavat CO2 tilastot joka tapauksessa oikeaan ja alenevaan suuntaan. Eikös tällainen ole win-win kansalaisille ja johtaville puolueille eli Suomelle?
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Etanoli Stech Tekniikka & Jutustelu 4 12.05.2017 14:19
Valtion velka vaalikauden loppuunmennessä H_Nietu Chit-Chat 49 26.11.2015 16:27
Polttoainevero / Valtion bruttoverokertymä/litra. H_Nietu Chit-Chat 27 24.08.2011 15:18
volvo c303 ja etanoli. Rekisteröimätön Tekniikka & Jutustelu 8 22.08.2008 19:23
Valtion Safari Haminassa 30.9-8.10 Tapahtumat 4 27.09.2004 12:53


Sivu luotu: 15:09 (GMT +2).