![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() eipä mittään
Viimeksi muokannut Mika_T : 19.10.2021 21:57 |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Joltain purkaamolta jalasjärveltä tuli kokonaan valmis perä eli kaikki meni takaa vaihtoon. Pitää varmaan takaa vielä vaihtaa renkaat päikseen ja kahtoa liikkuuko välpätys renkaan mukana. Ei se rengas taida enää ihan tasapainossakaan olla kun pistää pyörimään meinaa kokoajan kipata. Toki kuluminenkin varmaan vaikuttaa jonkin verran.
Välpätys seuraa rengasta, eli vika on onneksi joko kumissa tai vanteessa. Pitää varmaan tässä kun joutaa viedä näytille jonnekkin rengasliikkeeseen ja kysyä pystyykö asialle tekemään mitään. Viimeksi muokannut vaah : 25.06.2021 18:38 |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Voihan siinä olla vetoakselin laippa kiero jos jostain purkuautosta (kolariautosta) peräisin.
|
#4
|
|||
|
|||
![]()
Voihan sekin tietenkin olla että vähän, mutta suurin syy on varmasti renkaassa sillä välpätys siirtyi renkaan mukana toiselle puolelle. Kun väpättävä rengas oli vasemmalla ei oikea takarengas väpättänyt ja nyt kun renkaat on toisin päin oikea taka väpättää ja vasen taka ei.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myydään hilux taka akseli 4.56 välitys , hilux perä murikka 4.56 | toyota4x4 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 5 | 25.10.2012 21:25 |
Ostetaan Hilux taka-akseli | Sultzi | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 5 | 27.09.2011 05:16 |
Ostettu Hilux Taka-vetoakseli/ tai koko taka-akseli | jonas_k | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 4 | 01.06.2010 23:27 |
Ostetaan O:HILUX HIACE TAKA-AKSELI | Rekisteröimätön | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 20.02.2009 16:42 |
Hilux taka-akseli? | joa | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 29.08.2008 21:25 |