![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Lakiehdotuksessa useamman romutustodistuksen käyttö oli estetty, mutta lopullisesta laista se oli jäänyt pois. Nyt tulee varmaan lakimuutos asiasta ja sen aikaa Supernippuromuttajat on jäähyllä.
__________________
An nescis, quantilla prudentia mundus regatur |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Soitin eilen Tragicomiin, tuskastunut asiakaspalvelija kertoi heidän olevan ihan yhtä tietämättömiä tilanteesta.
Kuulemma hallinnollinen päätös tulossa... Kovin on surkeaa tuo lain valmistelu, säätäminen ja tulkinta Suomessa nykyään. |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Ehtiköhän kukaan nippuromuttaja saada oikeasti kauppoja vietyä läpi? Ei tässä montaa arkipäivää ollut, mutta jos joku olisi oikein nopea olisi saattanut ehtiä. Harmi vaan, että maaseudun vanhan liiton romumiehet ei välttämättä niin osannut kiirehtiä, tai että olisivat tajunneet että pitää ottaa romuautot liikennekäyttöön vuoden viimeiseksi arkipäiväksi. Olisi kiva ollut saada romutarhoja pienemmiksi.
Viimeksi muokannut Tilley : 11.01.2021 10:09 |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Uutisissa joku kehui, että 8 autoa on romuttanut vaihdossa uuteen. Oliskohan ollut keski-suomi-etelä-savo paikallisuutiset, mutta ei jaksa niitä kelata edes tuoreina kovin tarkasti.
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Telkkarin uutisissa oli se juttu. Vanhempi ukkeli, oli ostamassa jotain pikku tojotaa. |
|
#6
|
||||
|
||||
|
No hyvä että joku kerkes
__________________
---------------------------------------- If it works, tear it apart and find out why! https://roverfriends.fi/palsta/ ![]() 3 Amigos-never travel alone |
|
#7
|
|||
|
|||
Samaa miältä.
Svidusti pois louhittua rautamalmia louhoksilta joista saadan noin 3,5t-5t ruostuvaa sardiinipurkin kantta. Huomattavasti vähemmillä kustannuksilla.
Luonto kiittää.....Mutta viraomainen ei..... Svidun spedet arkadianmäen hiekkalaatikolla. Seka svidun traficom pikkutakkimiähet, mikä se nyt oikeesti nimeltä olikaan.... Matti voi tarkentaa.... |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Matka lappiin 2021 | NBRT | Tapahtumat | 57 | 18.04.2023 12:56 |
| Kausi 2021 | sirP | Tapahtumat | 19 | 10.04.2021 17:34 |
| Offroad suunnistuscup 2021 | -villeN- | Tapahtumat | 0 | 13.12.2020 22:25 |
| Myyty Mazda3 / leimaa 14.6.2021 / 500,- | mikebelker | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 29.11.2020 11:49 |
| Ford Bronco 2021 | Luoppis | Chit-Chat | 11 | 26.07.2020 17:36 |