Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Viestiketju on lukittu
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 22.12.2020, 18:58
Micco:n Avatar
Micco Micco ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 08.03.05
Sijainti: Turku, Finland.
Viestit: 1.768
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja SM300 Näytä viesti
En pikaisella haulla löytänyt sen enempää juttua aiheesta, onko täältä sattumoisin kellään kokemuksia ilmeisesti Turussa päämajaansa pitävästä Completos Finland Motorsport firmasta? (https://www.completos.fi/fi)

Olen jo vähän aikaa hakenut hiluxiin ns. tupakkimuoveja huonolla menestyksellä kunnes täältä sivulta löytyi ja tilasin heti ilman sen kummempaa tutustumista kyseiseen firmaan. Nyt on 2 viikkoa tilauksesta ja sähköpostissa tulleessa tilauksen seurannassa on lukenut jo sen 2 viikkoa että tilauksesi on käsittelyssä. Pistin sähköpostia aiheesta mutta ei ainakaan vielä ole vastausta kuulunut. Sitten erehdyin googlettamaan ihmisten kokemuksia tästä firmasta ja en löytänyt oikeastaan yhtään positiivista kokemusta vaan pelkkää negatiivista että tilattua tavaraa ei koskaan tule ja jos tulee niin se on väärä, puhelimeen ja sähköposteihin ei vastata yms.. Olis tosiaan voinut ennen tilaamistakin vähän googletella että mimmonen firma kyseessä mutta ei tullut mieleen että nykypäivänä vielä voi olla firmoja josta ei saa maksettua tavaraa. Mutta tosiaan ei tässä ole mennyt kuin vasta 2 viikkoa mutta tuo viesteihin vastaamattomuus ja muiden kokemukset pisti vähän epäilyttämään.
Pari kertaa asioinut kyseisessä liikkeessä ihan paikan päällä 20vuoden aikana vaikka omanpaikkakunnan putiikki onkin. Kummallakaan kertaa ei tullut kauppoja, kun haluamaani tavaraa ei ollut hyllyssä eivätkä tilanneet vaan kuvittelivat tietävänsä et haluan ostaa moninkerroin kalliimman tuotteen mitä olin hakemaan tullut.

__________________
Harbor Cruisers
  #2  
Vanha 22.12.2020, 23:50
SM300:n Avatar
SM300 SM300 ei ole kirjautuneena
Aloittelija
 
Rekisteröitynyt: 18.12.20
Sijainti: Suomi
Viestit: 13
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Jepi Näytä viesti
Vuosi sitten tilasin mazdan kattospoilerin tuolta ja toimitus kesti vajaa kaksi kuukautta. Mitään päivitystä asian etenemiseen ei tullut missään vaiheessa. varmaan nopeammin olisi saanut suoraan kiinasta saman osan.
Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Micco Näytä viesti
Pari kertaa asioinut kyseisessä liikkeessä ihan paikan päällä 20vuoden aikana vaikka omanpaikkakunnan putiikki onkin. Kummallakaan kertaa ei tullut kauppoja, kun haluamaani tavaraa ei ollut hyllyssä eivätkä tilanneet vaan kuvittelivat tietävänsä et haluan ostaa moninkerroin kalliimman tuotteen mitä olin hakemaan tullut.
Kiitos vastauksista, kuulostaa lupaavalta. Jos ei tavaroita eikä vastausta rupea kuulumaan niin varmaan kuluttajaneuvontaan yhteyttä sitten, kun rahat kumminkin kelpasi.
Viestiketju on lukittu


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2019 JiiPee Chit-Chat 566 01.01.2020 02:43
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2016 Nikuzai Chit-Chat 791 28.12.2016 06:22
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2015 JiiPee Chit-Chat 1300 28.12.2015 18:45
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2013 ! SuurSyömäri Chit-Chat 2193 01.01.2014 17:02
Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan ! SuurSyömäri Chit-Chat 2358 31.08.2012 20:55


Sivu luotu: 20:27 (GMT +2).