![]() |
![]() |
|
Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Yes. Tulossa ajelemaan kaksi autoa. 1 x G ja 1 x Suzuki -Jyki
Viimeksi muokannut Jyki : 10.10.2019 18:58 |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Mahdollisesti joukon jatkoksi...
|
#3
|
|||
|
|||
![]()
Reilu viikko aikaa, ilmoituksia tänne tai faceen
Posted via Mobile Device |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Tulossa
__________________
Paino on voimaa, ylipaino on ylivoimaa! |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Mainiota
![]() |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Kiitos taas hyvästä safarista! Autoja taisi olla liki 30, eli kysyntää näille ajeluille on! Heti ekalla nousulla rikoin takarenkaan, jonka vaihtopuuhissa meni hetki. Mukana oli vain pieni vararengas, joten faija kävi pajalta hakemassa isomman.
Ennenkuin letka tavoitettiin, nähtiin metsässä punainen BJ jonka eteneminen näytti verkkaiselta. Perä oli paskana, eikä liikkuminen onnistunut kuin pakilla. Pikku vinssauksella tämä tuli pelastettua hiekkatielle. Tavoitettiin letka joka jumitti pehmeikössä ennen kotaa. Vettä ja mutaa riitti. Seuraavaksi vuorossa oli makkaranpaistoa kodalla. Grillailujen jälkeen ajoin vakioletkan perässä yhden lenkin. Uran viereen oli jäänyt valkoinen Jeeppi, jossa raidetanko mutkalla. Raidetangon oikominen oli helpon näköistä, joten vahviketta piti saada jotta Jeeppi selviäisi kotiin. Kiinteä varsi hylsysarjasta oli sopivan mittainen, ja sen sai kiinni isolla vaijerilukolla, muutamalla nipparilla ja patenttivanteen pätkällä ![]() Lopuksi jäin seuraamaan rymyryhmän vinssailuja suossa. Ainoastaan mäyris päätti heittää ympäri vääntyneen raidetangon, lämpöongelmien ja heikkojen vinssipisteiden takia.
__________________
Paino on voimaa, ylipaino on ylivoimaa! |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Jeepin käskyttäjä nöyrästi kiittää avusta ja osista. Hauskaa oli taas koko rahalla. Jotain äkkiä pätkityn videon tynkää https://youtu.be/8vSjUSz9ewk
__________________
Kyllä se sii... ei mennykkään ![]() |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Askolassa ajelut 11.3.2017 | rotatio | Tapahtumat | 16 | 15.03.2017 11:51 |
Pallo rengasta ma metsastan 😁 | fj40 mörö | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 07.02.2017 17:22 |
Askolassa safari | jeep360 | Tapahtumat | 373 | 23.11.2015 19:04 |
ajelua Askolassa 14.6 | FinnDRZ | Tapahtumat | 22 | 15.06.2014 10:13 |
OFFROAD -ajotapahtuma Askolassa LA 25.10. -08 | sillanrakentaja | Tapahtumat | 46 | 30.10.2008 17:05 |