![]() |
![]() |
|
Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Lainaus:
Mulla on säiliöt täynnä 110L jolla safaroi 5-6 päivää riippuen kilometreistä. Käytännössä suzukin 40 tankki + 1-2kpl 20 jerryä riittää aika pitkälle, voidaan kyllä käydä välitankkauksella jos tarve. Jos autossa helposti tilaa, niin 1-2kpl vanhaa 10L öljykanisteria tms. voi ottaa mukaan esim kattotelineelle ja ne voi sitten hävittää reissussa heti kun mahtuvat vaan tankkiin. Takaisin suomeen tullessa saa olla 10L kanistereissa. Sammutinta en muista että olisi koskaan rajalla kaivattu, toki sellainen kannattaa olla mukana. Mulla on perus 2kg jauhe ja meinaan ottaa nyt myös Maus Xtin Klein sammuttimen. Turvaliivi lienee pakollinen venäjällä mukana autossa tai ainakin kannattaa ottaa autoon. Samoin ensiapulaukku kannattaa olla.
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Jahas, viisumi myönetty
![]() ![]() ![]() |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Mitä olette laittaneet viisumihakemuksessa kohtaan Venäläinen matkanjärjestäjä, sekä matkareitti?
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
Matkakohteiksi riittää Viipuri, Andrea, Käkisalmi. Venäläistä matkanjärjestäjää ei ole tarvinut ainakaan EastStar:lla laittaa kun ei sellaista olekaan. Mistä meinasit viisumin ottaa?
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
Ajattelin käydä täyttämässä viisumilomakkeen jossain tässä helsingissä (ehkä rustravel) heti kun saan todistuksen matkavakuutuksesta, niin ei tarvi lähetellä papereita postilla. Mistä muuten jengi lähtee ajelemaan reissuun/missä kokoonnutaan?
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Imatralta ollaan menossa tuonpuoleiseen, lähtijöitä on ainakin Heinolasta, Espoosta ja kirkkonummelta. Itse lähden Lahdesta. Kokoontuminen viimeistään Imatralla.
Laita Stech mulle puhelinnumerosi YV:lla, jos sulla on whatsup niin lisään sinut eräseen ryhmään ![]() Viimeksi muokannut LaaLaa : 02.05.2019 17:09 |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Mitä lie edellisessä viestissä sekoilin, ei olla menossa vaalimaalta vaan Imatralta yli.
Reissuun enää viikko, alkaa jo olemaan jännitystä ja poltetta ilmassa. 4 autokuntaa nyt lopulta saatiin kasaan ja mikä mukavinta, yksi uusi tuttavuuskin mukana, isopeukku willys66:lle rohkeudesta. Reittejä olen sen verran suunnitellut, että 1-2 päivää on about selvillä. Parissa paikassa on satelliittikuvien perusteella vanhat hyvät reitit "pilattu" metsäautoteillä, mutta eiköhän sieltä haasteitakin löydetä. Ja se hyvä puoli tuolla on, että suunnitelmaa voidaan soveltaa hyvin vapaasti tilanteen mukaan. Katsotaan jos ehditään taximiesten-leirin kierto tekemään, kun vanhan joen ylityksen kohtaan on joku paikallinen tehnyt asumusta. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Eurotrial 2019 Suomi (9-11.8.2019) | sirP | Tapahtumat | 76 | 17.08.2019 18:20 |
Suzuki safari Juupajoella 17.11. | PööTööt | Tapahtumat | 4 | 18.11.2018 12:53 |
Ostetaan Suzuki SJ 410 safari kattoteline | PasMa | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 02.03.2017 15:25 |
Myyty Safari suzuki 410 | artsi777 | O/M/V Ajoneuvot | 21 | 31.05.2012 16:33 |
vappu safari venäjä 2011 | hj | Tapahtumat | 81 | 16.10.2011 22:09 |