![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
Videolla pikainen testi kampivinssistä porakoneella pyöritettynä. Jonkinlainen kevyt teline ja kita, sekä naru liinan tilalle niin luulen olevan toimiva. Tuosta löytyy periaatteessa neljä eri välitystä, kun porakoneessa on kaksi ja vinssissä kaksi. Videolla on nopein pykälä käytössä. Tuo nyt ainaki menee testiin.
https://photos.app.goo.gl/Da2mJBCjf8ZiWwiL6 Meille tulee "uusi" hinuri lähiaikoina. Jos siihen päätetään laittaa kiinteästi vinssi, niin olen Mikaeliin yhteydessä. |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Eka versio. Huomenna testiin. Äkkiseltään tuntuis, että vois olla kätevä monessa muussaki hommassa. Narua mahtuis paljon enemmänki, mutta tuommonen nyt sattui olemaan.
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Runva - vinsseistä kokemuksia? | Rekisteröimätön | Tekniikka & Jutustelu | 18 | 15.09.2010 22:44 |
| Kysymys vinsseistä | blomi | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 30.12.2008 09:03 |
| kellään kokemuksia TML vinsseistä? | hamaBJ40 | Tekniikka & Jutustelu | 21 | 11.02.2007 18:11 |
| kokemusta/tietoa KEW merkkisistä vinsseistä | Cental73 | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 11.08.2006 22:51 |
| tojon pto vinsseistä | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 02.04.2005 11:12 | |