![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Tuosta vois päätellä että liian tehokkaat jarrut
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
kyllä asfaltilla mustaa viivaa tuli.
__________________
KYM#5 |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Norrat haettu Villähteeltä, ei ollut jeepin etujouset, mutta jostakin jenkistä kuitenkin ja pituus sama kuin vanhoissa.
keskireijät joutuu poraamaan 3cm erikohtaan.Soitin myöskin Vallilan takomoon ja voi vetää hanskaa hintojensa kanssa, yksi täydellinen pari jousia olisi maksanut ~800 euroa... muka edullinen paja... ![]()
__________________
KYM#5 |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Kuskinpuolen jousi fiksattu, keula nousi noin 4cm ylöspäin kuskinpuolelta, huomenna rakentelen repsikan puolen pakan vielä ja sitten selviää todellinen korkeus, U-pultit löytyi blazerin vanhat ja ovat paksummat joten kasailin niillä.
riittääkö pukit? ![]() 14mm reijät joutui poraamaan 16mm. Uusi ja vanha pakka, uudessa hyödynsin Superroof patrollin takalateja, tarvii yhdet kuormajouset lisätä vielä. jousi pingotettu paikalleen. ja kasassa.
__________________
KYM#5 |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Leimalla käyty, takajarruissa oli heittoa + yks nivel.
Ja tänään eksyin vahingossa hakkuuaukealle. ![]()
__________________
KYM#5 |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Eilen vaniin haettiin leima ja tänään ostin perävaunun perää..
![]()
__________________
KYM#5 |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Vanilla ajettu koko talvi.
Nyt hommasin toisen käyttiksen niin voi vaniakin välillä pajottaa. ![]() Pientä työnsarkaa tulossa. Ovet vaihtaa paremmat Tuulilasi + kehyksen hitsaaminen Alustan päivitystä ja 35" renkaat...? Simpukan alta rungon hitsaus kun on alkanut halkeamaan. Ym muuta pientä. Gaz:in kärryynkin tuli 31" renkaat ja vanteet suzukista ja niihin oliivin vihreä väri.
__________________
KYM#5 Viimeksi muokannut karvanoppa : 18.03.2019 03:27 |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Ostetaan blazer k5 | linttala | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 06.02.2016 13:00 |
| Ostettu Chevy Blazer K5 takajouset | Jaba | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 3 | 07.12.2014 08:29 |
| Myydään Chevy Blazer K5 | Tinpa | O/M/V Ajoneuvot | 5 | 11.05.2010 05:52 |
| Myydään Chevy blazer k5 4wd Runko Paperit ok katsastettu 35" kumeille | Rekisteröimätön | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 14 | 05.12.2009 20:32 |
| M: Chevy Blazer k5 6.2D -84 Silverado | O/M/V Muut | 2 | 13.04.2005 23:05 | |