![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Eilen huomasin yhtäläisyyden dodge Ramin kanssa. Jenkeissä siis löytyy Dodge sprinter nimellä ja nelikkona on 8 pulttiset navat ja paistaa keulassa jäykkä akseli. Löyty myös malliselitys ram2500 ja ram3500 versioina. Mersun 2.7 v6 pata ja automaatti. Akselivälikin passais melko hyvin keskipitkän kanssa. pitkäkoppi/lyhytlava ramin kaa eli 3550 sprinter ja 3530ram. Mistä näistä sais lisätietoa?
Viimeksi muokannut Ahma : 21.04.2018 10:10 |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Taitaa olla paikallista tekoo, jälkiasennettu konversio ja 906-malliin:
http://www.sprinter-rv.com/4x4-sprinters-here-at-last/ http://www.theadventureportal.com/ro...-4x4-sprinter/ ![]() |
#3
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
__________________
Montenegro Offroad Club #21 Dodge Ram '95, Jeep ZJ '96 |
#4
|
||||
|
||||
![]()
No niinpä olikin conversio 😐 kovin ne maailmalla muuttaa danoja alle. Toisaalta en ihmettele.
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
Mites se muuten menis jos tollasen tois jenkeistä tänne? Ei mitää Islannin pyöriä alla vaa ihan perus conversion? Saisko sen kilpiin? Olis erikoista jos sais kilpiin ku täällä ei saa tollasta tehtyä ja tuotuna sais liikenteeseen?
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Mikä se orkkis ongelma olikaan? Eli olika tarkoitus vaihtaa jäykkä akseli risukeulan tilalle?
Kuorkkiahan saa muokata aika rajattomasti tarpren mukaan. Toki joutuu esittämään ehkä hieman dokumenttia että osat pelaa keskenään ja että massat ym.riittää.
__________________
Oli kysymys mikä tahansa niin vastaus on TOYOTA V..tut se mitään heikkoa ole... Antsa. The member of Lahnajärven moottoriurheilusukeltajat Ry. Only tool you need to keep your TOYOTA running, is welding machine. Ostetaan Bj kuskin ovi. Pyyhkijän moottorin koppa. Jyrsitään Kantoja. Piikataan betonia eli tallin lattiat ym.Sekä muut Bobbari ja mönkkärityöt. 0500-752101/Antsa Honda Rincon 650 ym.Työmönkkärijorinat löytyy tästä Antsan Tuubi |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Kyllä joo risukeulasta jäykkä ja olis tarkotus laittaa ramin molemmat akselit.
|
#8
|
||||
|
||||
![]()
Onhan noit konversio-Vaneja täällä liikenteessä, mm. Quigleyn tekemiä, niin ei kai siinä mitään ihmeempää pitäis olla jos se on kerran on jenkeissäkin hyväksytty tieliikeenteeseen.
__________________
Montenegro Offroad Club #21 Dodge Ram '95, Jeep ZJ '96 |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Teräksen kestävyys | Diskokaveri | Tekniikka & Jutustelu | 41 | 01.12.2015 15:36 |
HJ60 kestävyys | ss125 | Tekniikka & Jutustelu | 16 | 20.12.2006 22:04 |
2L-T:n kestävyys? | Setä | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 19.03.2005 21:27 |
Koneen kestävyys? | BlackJack | Vuosimallit 1984-1996 | 8 | 04.07.2004 20:32 |
Akselin kestävyys | kumilusmu | Tekniikka & Jutustelu | 21 | 06.11.2003 22:21 |