![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
__________________
Kaikki mikä on paskaa,on perseestä. |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Työvoitto tuli! Vein ruokatunnilla nivaskan papereita katsurille ja tavasin hetken aikaa rengassäädöksiä sille papereista. Tämän jälkeen soitto Trafin tekniseen tukeen, jossa oltiin taas ihan huuli pyöreänä että ei sinne sellaisia saa. Lopulta tyyppitodistus ja pari huoltolomaketta skannattiin tekniseen tukeen, ja hetki sitten tuli puhelu että gummit on muutostettu.
Kävin myös toisella asemalla välissä turvaamassa selustaa samojen papereiden kanssa, 5 min tietokoneella oltuaan inssi sanoi että ei tule tuottamaan ongelmia. ![]() Toi parin millin poikkeussääntö on vissiin jo aikaa vanhentunut, mutta nykysäädöksillä 33 menee rajoihin helpolla (77mm/10% saa kasvattaa halkaisijaa). |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Hyvä, ei pidä heti luovuttaa Taas saatettu yksi katsastaja paremmin ajantasalle
__________________
WUOKSI OFFROAD |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
|
|
#5
|
|||
|
|||
|
Joo kiinnostaa kuulla miten nykyään menee! Yritin kysellä kun kävin konttorilla muuta asiaa, tilanne on se että luvat on 35x12.5-15 niin jos onnistuisi muuttaa 17" vanteelle ja samalla sais 315/70-17 koon otteelle. Inssi selitti vaan että säännöt on helpottunut mutta ei siihen vastausta saanu että onnistuuko?
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Kyllä nykyään inssit on ihan pihalla rakenteluista
__________________
Kun taitamaton laittaa haluttoman tekemään tarpeetonta, tuntuu vähän siltä, että turha työ menee hukkaan!
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
Edelleenkin. Ei voi olettaa että jokainen inssi handlaisi jokaisen rakentelusuunnan jokaisen pykälän....
Vaan. Asiat pitää ollla omassa hanskassa. Eli mitä halutaan muuttaa ja millä perusteella se onnistuu... Fakta räpylässä leimalla lomps.
__________________
Oli kysymys mikä tahansa niin vastaus on TOYOTA V..tut se mitään heikkoa ole... Antsa. The member of Lahnajärven moottoriurheilusukeltajat Ry. Only tool you need to keep your TOYOTA running, is welding machine. Ostetaan Bj kuskin ovi. Pyyhkijän moottorin koppa. Jyrsitään Kantoja. Piikataan betonia eli tallin lattiat ym.Sekä muut Bobbari ja mönkkärityöt. 0500-752101/Antsa Honda Rincon 650 ym.Työmönkkärijorinat löytyy tästä Antsan Tuubi |
|
#8
|
||||
|
||||
Inssit.
Kyllä niiden pitäisi ainakin osata etsiä se tieto omista tiedostoistaan, senhän takia ne on hommaan koulutettu jotta saadaan oikeaa tietoa ja taataan liikenneturvallisuus?
![]() Vaan immeisiä ovat hekin ja joka ammatissa on eri tasoita ammattilaista. t. Ismo Ämmä
__________________
http://www.fjdc.org/ -Kulmakorpi Off Road Park- -JEEP HOLIC- https://www.facebook.com/GPKorjausOy/ |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
__________________
Kun taitamaton laittaa haluttoman tekemään tarpeetonta, tuntuu vähän siltä, että turha työ menee hukkaan!
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Rajat kiinni ja äkkiä!! | Lars | Society | 3 | 09.02.2016 19:31 |
| Kylla ne kohta autoihinkin tarkat rajat... | Korpikumpu | Chit-Chat | 16 | 19.12.2009 20:38 |
| LJ 70 rengasmuutoksen paperit | PikkuPeikko | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 06.02.2008 06:49 |
| Onko pykälät lavan pituudesta muuttumassa? | _Metal_ | Tekniikka & Jutustelu | 25 | 09.07.2007 10:34 |