![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Kuulemma alkuperäis osia.tiiä sitten.Illalla sain koneen pienemmäksi paloiteltua niin kahdesta männästä pieni pala pois renkaan yläpuolelta.Viittais lämpö leikkaukseen?vierekkäiset sylinterit.
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Missä laitoksessa tää kone on paikoillaan?
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Rockautosta vaan tilaamaan. On luotettava ja helppo tilata. Reklamaatiot yms aina onnistunu ongelmitta.
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Cppdiesel.com ja summitracing.com ois kans mieleistä osaa.
__________________
Konepalvelu Juha Räbinä OY |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Casen traktorissa paikoillaan on kone.ulkomailta ois menny 2-3vko osissa.otin suomesta farmilaitteelta mäntä 90e kpl.ylä ja alapään tiiviste sarjat 250e.kk laakerit 12e veivi.kaveri kerkesi tilata männän renkaat jo ennenku kone auki ni ne oli ulkomailta 70e rahteineen cumminsin alkuperäset.Farmilaitteen osista tieten alvi vielä pois.Näihin cumnssin 5.9 koneisiin mäntiä tosi paljon erinlaisia.Lohko hoonattu ja osa männistä uusilla renkailla siellä jo paikoillaan.
|
|
#6
|
|||
|
|||
|
Oliko dodge ram malleissa tämä 5,9 cummins?
Ja oliko sitä pienempää 4-cyl cumminsia autokäytössä? Tai löytyisikö 4-cyl jostain työkoneesta? |
|
#7
|
|||
|
|||
|
On dodgessa sama kone.männät vain vaihtelee ja syöttöpumppu.kaivinkoneissa monessakin 5.9.komatsun pyöräkoneessa osassa malleissa samakone.kaivurit tasakierros koneita ni palotila erinlainen ku traktorissa.
|
|
#8
|
|||
|
|||
|
On dodgessa sama kone.männät vain vaihtelee ja syöttöpumppu.kaivinkoneissa monessakin 5.9.komatsun pyöräkoneessa osassa malleissa samakone.kaivurit tasakierros koneita ni palotila erinlainen ku traktorissa.
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Huuto Honda Monkey osia. ( Reilusti ) | Juspe88 | O/M/V Muut | 2 | 20.08.2012 14:34 |
| Läjä huohottaa!! | okeman82 | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 18.06.2011 09:15 |
| Hj60 huohottaa | Aaltonen | Tekniikka & Jutustelu | 12 | 02.11.2010 18:26 |
| huohottaa öljytikunreijästä, normaalia? | radia | Tekniikka & Jutustelu | 10 | 08.07.2006 23:48 |
| ATK tumpelo kysyy taas... Mistä edullisesti osia? | sippis | Chit-Chat | 9 | 11.03.2005 08:27 |