![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Se ei kai koske juuri tätä autoa, mutta hyvä mainita ettei kukaan mene uudempaa leikkelemään. |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Vähän väärään topikkiin, mutta menkööt mielenliikutuksessa. Onko näissä tapahtunut viime aikoina muutoksia? Tunti sitten katsastusmies esitti tämän tyyppihyväksyntätodistuksen olevan "ihan mitätön paperi" kun yritin HJ:hin 33" renkaita otteeseen... Sanoi tuon tyyppihyväksyntäotteen 10r15LT:n olevan vastaava kuin nykyisessä otteessa oleva muutoskatsastettu 235/75r15, mutta eihän se nyt näin voi olla?
|
|
#4
|
|||
|
|||
|
Käsittääkseni muutoskatsastus olisi helpottunut uusien määräysten myötä, ainakin 35" ovat leimanneet hj.n alle
|
|
#5
|
|||
|
|||
|
Nyt soitteli katsastusmies ja sanoi renkaiden vaativan Trafin poikkeusluvan. Ongelmahan tässä lienee tuo tyyppihyväksyntätodistus ja sen soveltaminen? Kyllä kai muuten tuo 10r15 riittää?
|
|
#6
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Täällä ei sanonu muuta kuin et laitetaan lappuun kun näytti tarvittavat paperit ettei niitten tarvinu etsiä lappuja |
|
#7
|
|||
|
|||
|
Jopa joo. Nyt on Matin ekan viestin linkit luettu läpi ajatuksella. Huomenna töissä tulostelen nuo laput, tyyppitodistuksen ja Hj:n huolto-ohjesivun ja painelen konttorille kyselemään että mikä tässä oikein mättää.
Otan parina kappaleena, jos ei tuolla onnistu niin vaihdetaan asemaa. |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Rajat kiinni ja äkkiä!! | Lars | Society | 3 | 09.02.2016 19:31 |
| Kylla ne kohta autoihinkin tarkat rajat... | Korpikumpu | Chit-Chat | 16 | 19.12.2009 20:38 |
| LJ 70 rengasmuutoksen paperit | PikkuPeikko | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 06.02.2008 06:49 |
| Onko pykälät lavan pituudesta muuttumassa? | _Metal_ | Tekniikka & Jutustelu | 25 | 09.07.2007 10:34 |