![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Kytkeytyykö gen2 "neliveto" etuperässä olevalla alipaine kellolla vai onko se lukon kytkentä
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Ei oo lukko
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Eli neliveto sanon kaverille näin
|
|
#4
|
|||
|
|||
|
Eikö se katkaise sen akselin jos toimii edes koko härpäke.
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Joo.
|
|
#6
|
|||
|
|||
Gen1 laatikko
Elikkäs Gen1 pätkään vaihoin l200 laatikon kun kerrottiin sen käyvän. Vanhasta lootasta siirsin ainoastaan ulosoton mötikän. Vanhaan kardaanin piti vaihtaa yoke mukana tulleesta. Loota pyöri käsin nätisti irrallaan ilman ulosoton hiluja, en kyllä muista kokeilinko vaihteet silmässä mutta ehjänä tuo on kuitenkin purettu. Nytten kun sain romut kasaan ja liemet sisään niin vaihde silmässä kun nostaa kytkimen rupee ravistamaan ja sammuu, pakilla sentään vähän nytkähtää. Jarrut hivenen kyllä laahaa mutta kardaani oli kuitenkin irrotettava että sai autoa liikuteltuu. Oisko jollakulla vinkkejä antaa moiseen, aikaa oma usko loppua tuohon vekottimeen.
|
|
#7
|
|||
|
|||
Gen2 V6 24V vm97 egr
egr putki vuotaa, pörinä kuuluu konehuoneesta.
voiko putken tulpata tai poistaa noin vain ?' tarviiko tehdä jottain säätöjä ? onko vaikitusta katsastukseen ? sorry...tämä tuli vahingossa väärään paikkaan Viimeksi muokannut HannuN : 10.01.2018 21:11 |
|
#8
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
|
|
#9
|
|||
|
|||
|
Eli saman tyyppinen kun dodgen ram chargerissa Kiitos taas |
|
#10
|
|||
|
|||
|
Tietäjät hoi, kattelin 98 vm 2,8 pajeroa, automaatti ja paku. Justiinsa leimattu ja asiallisen oloinen peli kuvien puolesta, tovi aikaa viime maasturista ja kokemusta vain toyota/Nissan puolelta. Mitäs tuosta tarvii tarkemmin tutkia ja hutkia? Onko tuo automaatti kuinka luja? Paljonko kulutus heittää tuosta 15l mitä näyttää nettiauto kertovan?
|
![]() |
| Luokat |
| pajero |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myyty mitsu pajero huoltoauto 5D PAJERO TURBO STW-L049GW-M-4X4/2700 | Hype | O/M/V Ajoneuvot | 3 | 16.04.2013 22:45 |
| Pajero miehille kysymyksiä | Pauli_Antero | Tekniikka & Jutustelu | 19 | 05.11.2011 17:06 |
| PAJERO V6 3.0 Aut.vm.1989 --> Kysymyksiä! | TOPPAHOUSU | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 31.07.2008 10:41 |
| "Voiman tuntu'" Pajero gen2 vs. Pajero gen1 | Propulsion | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 22.04.2008 16:30 |
| Pajero kysymyksiä | Juniori83 | Tekniikka & Jutustelu | 0 | 28.09.2005 11:20 |