![]() |
|
|
|||||||
| Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Kiitokset kaikille Suomi 100 ajopäivänä mukana olleille. Porukkaa oli liikkeellä mukavasti, ajamassa oli 28 autoa / mönkkäriä ja kun katsojiakin oli paikallla runsaasti niin grillikatoksella meinasi ollla välillä hieman ruuhkaakin. Sää suosi ja ennustetut vesisateet jäi tulematta. Maastossa on nyt todella liukasta ja märkää ja syvimmät upotukset taisi ollakin ikkuna linjaan asti. Kalustovaurioita tuli tietoon vähän, vain 1 vetoakseli ja muutama kosmeettinen vaurio. Kulmassa nähtiin muutama uusi ajaja ja ensimmäisen kerran nähtiin myös merikotka joka liiteli hetken aikaa nuotiopaikan yllä. Vuoden viimeinen ajopäivä on uudenvuodenajo 30.12. Tervetuloa kaikki mukaan. Kulmakorpi Off Road Park ps. Harmillista on ollut huomata että Kulmassa on syksyn aikana käytetty grillikatosta luvattomasti, kuraisilla ajovarusteilla sotketaan penkit ja pöydät, tämä teetättää ylimääräistä työtä jonka joku joutuu omalla vapaa ajallaan tekemään.
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
riistakamera gesmihälyllä.
__________________
Vain puutarhan hoito on tärkeää. Eikä sekään niin tärkeää. -07 RR Sport HSE 2.7 -00 WJ 4.7 -10 T5g 132kW Transporter |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Kiitos järjestäjille hienosta ajopäivästä! Mukavaa oli ensikertaa mukana!
Kiitos myös Wranglerille joka autto Hilun ylös montusta ![]() |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Kulmakorpi Off Road Park Kiittää Autohuolto Jamant Oy:tä joka ajopäivän aluksi lahjoitti Kulmaan 6 kg sammuttimen grillikatoksen turvaksi.
t. Kulmakorpi Off Road Park |
|
#5
|
||||
|
||||
Vähän elävää kuvaa
Tuossa päivästä lyhyt video
https://www.youtube.com/watch?v=8zVyvHuYBhk |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Ensikertalaisen fiiliksiä. Tuli sen verran innoissaan oltua, että kuvailut jäi vähäiselle.
__________________
Vain puutarhan hoito on tärkeää. Eikä sekään niin tärkeää. -07 RR Sport HSE 2.7 -00 WJ 4.7 -10 T5g 132kW Transporter Viimeksi muokannut Team Felix : 09.12.2017 22:20 Perustelu: Bad links. |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Hyvinhän se etenee!
![]() Ens kerralla kameramiehelle pyyntö laittaa kamera vaaka-asentoon. Parantaa melkoisesti katseltavuutta tietokoneelta ja kyllä se autokin mahtuu paremmin kuvaan, kun ei (vielä ) nouse ihan pystysuoraan.
__________________
Raha ja romut rauhottaa. |
|
#8
|
|||
|
|||
|
Kiitos järjestäjille. Päivän saldona rikkoutunut vilkunlasi, vähällä päästiin.
|
|
#9
|
||||
|
||||
Kulmakorpi Off Road Park.
Päivä oli hieno ja kelikin parempi mitä lupailtiin. Tosin viileähkön tuulen ansioista piti välillä pukea lisää vaatetta päälle päivystäessä vaan kun olin varautunut niin vaatetta oli mitä pukea.
Väkeähän kävi Kulmassa runsain mitoin ,maastossa oli kulkineita lopulta 29 kpl ja katselijoita kävi 20-30 henkeä arviolta joten noin 80-100 henkeä kaikkiaan?? Hienoa. Aika kulki siivillä ja viimeinen auto tuli maastosta n. 16.00 ja puomin suljin aika tarkkaan tasan 17.00. Vaurioitakin tuli kuulemma aika vähän ja minun tietoon kantautui, vetarin hajoaminen, sähkövika ja pientä kosmeettista. Kiitos kaikille paikalle saapuneille. Muutama kuva nuotiopaikalta. t. Ismo Ämmä Kulma päivystäjä.
__________________
http://www.fjdc.org/ -Kulmakorpi Off Road Park- -JEEP HOLIC- https://www.facebook.com/GPKorjausOy/ |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| KULMAKORVESSA AJOPÄIVÄ 12.3. KLO 10-17 | Kulmakorpi | Tapahtumat | 16 | 20.03.2016 08:10 |
| KULMAKORVESSA AJOPÄIVÄ 13.12. KLO 10-17 | Kulmakorpi | Tapahtumat | 25 | 14.12.2014 11:06 |
| KULMAKORVESSA AJOPÄIVÄ 12.4. KLO 10-17 | Kulmakorpi | Tapahtumat | 50 | 17.04.2014 00:08 |
| KULMAKORVESSA AJOPÄIVÄ 28.12. KLO 10-17 | Kulmakorpi | Tapahtumat | 22 | 29.12.2013 14:13 |
| KULMAKORVESSA AJOPÄIVÄ 12.5. KLO 10-17 | Kulmakorpi | Tapahtumat | 23 | 17.05.2012 14:39 |