![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
__________________
http://www.cfline.fi/ |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Jotenki se vaan kummastuttaa, että miten linnanjuhlat voi olla yks vuoden katsotuimmista lähetyksistä?! Kerran katottu, kaikki nähty.
Tapahtuuko siinä jotain uuttakin joskus, aika huolestuttavaa että jengi kattelee moista paskaa.. Ehkä joku unohtanu sitoa tänä vuonna kengännauhat ja siitä sitä juttua sitten irtookin työpaikalla, kun ei muutakaan keksi. Interesting..
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
ja linnan juhlat pitäisi lopettaa silloin kun viimeinen suomen sotiemme veteraani menee multiin. linnan juhlia ei pitäisi muille edes järjestää!
|
|
#4
|
|||
|
|||
|
Samaa mieltä, tuntus ne veteraanit unohtuvan jonnekkin.
|
|
#5
|
|||
|
|||
|
Vanhemmat sukupolvet järjestivät erilaisia juhlia jos pystyivät. Jos ajatellaan niin, että milloin viimeksi joku 1980-luvun alusta eteenpäin syntynyt on pyytänyt edes kahville, niin harvinaista on.
|
|
#6
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
![]() Individualismi korostuu kokoajan. Viinakset yhdistää, vaan eipä se ole viisasten hommaa. Kaipa se asuinmaastakin riippuu paljolti, jossain kehitysmaissa yhteisöllisyys elinehto, tuskinpa muuten kestäisivät. |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Onnea Suomineidolle myös täältä Vassari siivestä...
![]() Kaikesta ulkomaalaisvihamielisyydestä huolimatta, on meidät huomiotu aika monessa maassa, myös niissä maissa , joiden kansalaiset olemme etnisesti julistaneet ei toivotuiksi omalle maaperällemme. Ehkä maailma sittenkin rakastaa meitä, ihan kuten isä uhmaikäistä, kiukuttelevaa lastaankin. Sata vuotta on kohtuu lyhyt aika valtiohistoriassa, ja siinä ajassa on maastamme onnistuttu rakentamaan hyvinvointivaltio vailla vertaa. Valtio joka pitää kansalaisistaan huolta. Jatketaan samaan malliin, ei anneta perusteettomalle muukalaisvihalle valtaa, eikä sallita hyvinvointivaltiomme ulosliputusta. Kiitos kaikille sotiemme veteraaneille, kaatuneille, sekä kaikille maatamme rakentaneille aiemmille sukupolville, jotka ovat kortensa kekoon kantaneet vaikka paras terä olisikin jäänyt sinne jonnekin. He ovat hioneet tämän kallioisen maan timantiksi, joka se tällä hetkellä on. Nyt on meidän aikamme rakentaa ja ennenkaikkea pitää hyvää huolta kaikesta siitä joka meille on annettu. Suomi on hyvä maa. Pidetään se sellaisena alkuunsa vaikka toiset 100 vuotta!
__________________
Oli kysymys mikä tahansa niin vastaus on TOYOTA V..tut se mitään heikkoa ole... Antsa. The member of Lahnajärven moottoriurheilusukeltajat Ry. Only tool you need to keep your TOYOTA running, is welding machine. Ostetaan Bj kuskin ovi. Pyyhkijän moottorin koppa. Jyrsitään Kantoja. Piikataan betonia eli tallin lattiat ym.Sekä muut Bobbari ja mönkkärityöt. 0500-752101/Antsa Honda Rincon 650 ym.Työmönkkärijorinat löytyy tästä Antsan Tuubi |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Inteam / PäHäMa "Suomi 100" itsenäisyyspäivän Venäjän safari 2-6.12.2017 | mikjus | Tapahtumat | 48 | 03.02.2018 13:48 |
| KULMAKORVESSA SUOMI 100 AJOPÄIVÄ 9.12. KLO 10-17 | Kulmakorpi | Tapahtumat | 28 | 10.12.2017 22:15 |
| WORRYCROSSI 2017 SUOMI 100 vuotta ! | Fruehauf-CJ | Tapahtumat | 35 | 10.11.2017 13:22 |
| Parhaat synttärit... | HEKULIINI | Chit-Chat | 14 | 28.06.2005 06:41 |
| Synttärit | Wille | Jokes | 2 | 20.11.2003 13:02 |