![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Selailin palstaa ja löysin jostakin väitöksen että hj61:ssä saa olla korkeammat päästöt kuin normaalisti. Pitää vaan maahantuojalta hakea todistus ja näyttää katsastusmiehelle. Pitääkö moinen väite paikkaansa koska omassa oli savutus arvo 3,2 ja tämän väitteen mukaan se saa olla 3,2?
|
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
__________________
Harbor Cruisers |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Joo löysin tuon itsekki trafin sivuilta. Tää homma vaikuttaa niin kusetukselta kuin olla ja voi.
|
#4
|
|||
|
|||
![]()
Onko kokemuksia sopiiko jack wheeler 15x8 et -20 HJ:hin? Ilmeisesti -20 et on siinä ja siinä ja riippuu vanteen mallista mahtuuko paikalleen?
Vai tarviiko mun tilata 1kpl sovitusvanne ensin? ![]() |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Projektina hj60 -83 johon laitan 12ht. Mitäs kaikkia sähköjä siihen pitää vetää. Voiko sitä orkkis hehkusysteemiä käyttää tuohon uuteen koneeseen?
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Hj61 on imusarjahehku. mulla ei ole ollut käytössä koko hehkua (rele jumissa) ei ole mitään tarvetta ennen -15 pakkasia ja lähtee kyllä kovemmillakin pakkasilla käyntiin mutta vähän karkeasti.
Tuo suorasuihku kone on niin herkkä lähteen käyntiin ettei kerkeä kuin hipaista avaimeen kun moottori jo käydä ruksuttaa omillaan. Varmaan riittää jos vaikka kytkee nappihehkun? Taas jos jokapäiväisessä ajossa niin tuo jälkihehkutus vähentää sylintereiden huuhtelua kun alkaa polttamaan puhtaammin aikaisemmassa vaiheessa. |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Joo. Tämähän naksahti käyntiin vähä turhankin äkkiä. Meinasin vähä pyöräyttää että kuulee millaista ääntä se pitää startilla niin ehti vissiin pyörähtää vajaan kierroksen niin oli tyhjäkäynnillä. Ymmärsin vaan jostain syystä väärällä tavalla sen sammuttimen. Ei ollu siinä johdoissa ollenkaan sähköä ja näköjään oli alipaine letku irti niin sehän lähti käyntiin. Otin vanhasta edicin liittimestä sähöt siihen sammutusventtiilille ja paikkasin alipaine vuodot. Nyt lähtee käyntiin ja sammuu avaimesta.
Minkälainen ero mahtaa olla noiden hehkuhommissa. Jos ottas sen 60 hehkureleeltä piuhat tuolle imusarjahehkulle |
#8
|
|||
|
|||
![]()
Mulla oli 3,2 ja hylsy tuli siitä.
Lainaus:
|
#9
|
||||
|
||||
![]()
3.2 saa olla 61 savut ja konttorilta pitää löytyä siihen tieto
__________________
Salon seudun OFF ROAD Ry |
#10
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Discovery topic | Heguli | Chit-Chat | 269 | 21.08.2025 08:39 |
Huutonet Topic | psychobilly | Linkit | 15 | 03.03.2016 22:38 |
Syntymäpäiväonnittelu -topic | Skorpioni | Chit-Chat | 116 | 02.03.2014 18:32 |
Flippikeula topic | Repro | Tekniikka & Jutustelu | 14 | 03.12.2007 21:37 |