Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tapahtumat

Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 28.08.2017, 06:13
Hummer h2:n Avatar
Hummer h2 Hummer h2 ei ole kirjautuneena
Aloittelija
 
Rekisteröitynyt: 22.04.12
Sijainti: Loimaa
Viestit: 10
Perusasetus

Team Missisippi kiittää loistavasta kilpailusta, ISO kiitos myös Pajeron tukivarren hankinnassa auttaneille ja reerauspajan omistajalle.

Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 28.08.2017, 08:28
ika ika ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 31.12.14
Sijainti: Varsinainen Suomi
Viestit: 283
Perusasetus

Hienot oli puitteet kisakeskuksessa. Leirintäalue tarjosi huussia, suihkua sekä juomavettä telttaileville ja ravintolasta löytyi ruokaa sekä juomaa. Ajoalueet on taattua Mikkelin seudun maastoa. Ei moitteen sijaa. Komeat järvenranta-alueet kruunasi näkymät. Miinuksena on mainittava, että kisassa on siirtymää todella paljon eli liikaa.

Ehdittiin ajaa kisaa vain 20 minuuttia, kun hajotettiin takavinssi. Kiitokset Black Foxille ja Willelle, jotka nopeuttivat kantavalle alustalle pääsyssä. Loppukisa pitikin sitten vinssittömänä miettiä paljon tarkemmin rastienottoa ja peruuteltiin aika monille rasteille.

Odotettu "ilman takavinssiä ollaan kusessa" -tilannekin saatiin lopulta aikaiseksi ja jäätiin muitten armoille. Odoteltiin siinä jotain autoa saapuvaksi, että saataisiin perä nypättyä vähän sivulle. Olikohan Worry 51, jotka urheasti halusivat auttaa mönkijöillä. Saatiinkin perää hiukan siirtymään, mutta valitettavasti hajotettiin samalla vinssinaru mönkkäristä - kiitos ja anteeksi! Onneksi Temmitiimi - jota oltiin jo autettu aiemmin työkalulainalla - saapui paikalle ja veti meidän pois pinteestä. Samaisen tiimin kanssa oli pientä yhteistyötä jo eräällä aiemmallakin rastilla. Kiitos.

Avoimen luokan cup-valtikka vaihtaa omistajaa, sillä meiltä hävisi kakkossijan myötä jo teoreettisetkin mestaruusmahdollisuudet yhden pisteen marginaalilla. Eipä oltu kyllä juurikaan sarjatoiveita elätelty, kun ollaan jo kaksi kisaa jätetty väliin. Tekisi jo mieli onnitella Ronkainen Groupia avoimen luokan mestaruudesta, mutta annetaan Joensuun Konekeskukselle vielä pieni mahdollisuus viimeiseen kisaan.

Kiitokset lopuksi kilpailutoimiston väelle huostaanotosta, kun kahden illan taivuttelun jälkeen saitte meidät siirtymään mökkiinne kisan jälkeiseksi yöksi. Kuivempaa ja pehmeämmät patjat kuin ulkona - kiitos.
__________________
Vannepaja Offroad Team
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 28.08.2017, 12:15
Weske:n Avatar
Weske Weske ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+++
 
Rekisteröitynyt: 17.01.06
Sijainti: padasjoki
Viestit: 438
Perusasetus

Team BADTROL kiittää järjestäjiä hienosti järjestetystä kilpailusta. Kilpailukeskus toimi tässä hommassa hienosti.
Tuosta siirtymä hommasta niin meidän mielestä niitä ei ollu liikaa kerkes jossain välis syömäänkin.
__________________
KÖYHÄLLE KAIKKI ON KALLISTA MUT ONNEKSI MUILLE SENTÄÄN SAMANHINTAISTA!!!

Tatsuni Patrol
TEAM BADTROL
Vastaa lainaten
  #4  
Vanha 28.08.2017, 17:26
Slazha Slazha ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 31.07.11
Sijainti: Joensuu/Syvyys
Viestit: 204
Perusasetus

Kiitos vaan järjestelijöille ja kanssa olioille Off-road Team Joensuun konekeskuksen puolesta.
Huomasi että järjestely puolella oli enempi porukkaa kuin missään muussa kisassa, jos oli kysyttävää niin ei tarvinnut kuin vilkaista ympärilleen niin löytyi varmasti joku keltaliivinen keneltä kysyä neuvoa.
Maastot oli hyvät ja monipuoliset, ajoalueet olivat toisistaan ihan sopivalla etäisyydellä.

Visulahti toimi kisakeskuksena loistavasti vaikka mökki tuoksahtikin enemmän sienille kuin syksyinen metsä.
__________________
Hilux

ISORY
Vastaa lainaten
  #5  
Vanha 30.08.2017, 10:05
mikaelt:n Avatar
mikaelt mikaelt ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 18.11.08
Sijainti: Mikkeli, Otava
Viestit: 1.283
Perusasetus

Huikan kesti, mutta koostevideo kisasta valmiina, olkaat hyvät:

https://youtu.be/OyDKyyPRtUc



Kiitoksia järjestäjille ja kilpailijoille! Pitkähän tuosta tuli, vaikka joutui pois paljon jättämään....Muistakaa DVD sitten syksyllä..niin saa myös ilman musiikkia tapahtumat
__________________
----------------------------------------------

Team Tostanoin Facebookissa

www.maasturistit.fi
www.etsama.com
------Offroad team Over the Hill---------------
Vastaa lainaten
Vastaus

Luokat
kilpailu, kisa, mikkeli, moc, suunnistuscup 2017


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
WORRY Winter Challenge (Suunnistus) 25.3.2017 Rapsa85 Tapahtumat 35 13.11.2017 12:24
PäHäMa Mudventures 2017 20-24.09.2017 _Tero_ Tapahtumat 40 01.11.2017 12:50
2017 CUP 3/5 4-6.8.2017 ZoneSuunnistus 2017, Ilmoittautuminen avattu. Ewerglade Tapahtumat 72 18.09.2017 13:20
Oro Offroad 2017 12-14.05.2017 Kynnapas Tapahtumat 4 25.04.2017 10:36
MOC OFFICORS 4.3.2017 Anttolassa pyykkipoeka Tapahtumat 61 07.03.2017 07:15


Sivu luotu: 22:58 (GMT +2).