![]() |
|
|
|||||||
| Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
No niin, kisakeskus ja majoitustilat siivottu. Kisaorganisaatio ja osa kilpailijoista saunoivat itsensä vielä hyviksi aamun pikkutunneille asti. Lauteilla vinssattiin ja ajeltiin vielä kovasti ![]() Kiitoksia kaikille osallistuneille joukkueille ja talkoolaisille. Kisan järjestäjillä oli varmasti uutuuden jännityksestä johtuneita lastentauteja ja alkukankeutta, mutta eiköhän niitä saada kovasti korjattua jo ensi vuodelle. Kisasta saatu palaute oli luonteeltaan positiivista ja kisailijat pääsääntöisesti pitivät ajoalueista ja järjestelyistä. Toiveista nousi esiin ainakin, että enemmän kalliota. Tästä viisastuneena kisaorganisaatio pyrki kumoamaan jääkauden vaikutukset ensi vuoteen mennessä Mutta tosiaan kiitokset kaikille osallistuneille. Jäämme jännityksellä odottamaan, mitä ZoneSuunnistus 2018 tuo tullessaan ![]() Ps. osa voittajajoukkueista oli kerennyt jo poistua paikalta palkintojen jaon aikaan. Mikäli tahdotte palkinnot toimitettavaksi johonkin suuntaan, niin olkaa yhteydessä allekirjoittaneeseen. Olen tulossa ainakin Mikkelin kisaan turistiksi, joten jos olette siellä niin laittakaa viestiä niin otan palkinnot mukaan. Petri Jokinen o4o-73oo399
__________________
Offroad Oulu Ry / Lakeuden Maastoautoilijat Ry http://www.offroadoulu.com/ https://www.facebook.com/groups/LaMaas/ ∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞ Ei ole olemassa liian kireitä pultteja, ainoastaan liian lyhyitä jatkovarsia! ∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞ |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Hienot kisat ja hyvät maastot.
Kaks kertaa piti turvautua vinssiin. Pari vaivaa oli: panssari rupesi höyläämään maata, hitsattiin. Kiitos hitsikoneen lainasta! 12 tunnin kohdalla alkoi ohjaustehostin vedellä viimeisiään tai sitten miun lihakset, ainakin oli jäykähkö käänneltävä. ![]() Ulkona työskentelevä henkilökunta oli kohteliasta, kun tennareissa tulin autosta ulos esim. kuselle, oli ajosilta valmiina, ettei tossut kastuneet. Kiitos kaikille asianosaisille!
Viimeksi muokannut Topi1982 : 07.08.2017 12:10 |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Pieni video : https://www.facebook.com/ruudi.raimt...02111888404648
__________________
Team Mudarakett +372 51 91 41 41 Rene |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Kenellä ei ole facebookia, saa sieltä katsoa : http://www.dailymotion.com/video/x5w6g8w
__________________
Team Mudarakett +372 51 91 41 41 Rene |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Cup-pisteissä oli tapahtunut pieni kömmähdys ja joukkueiden Suonsilmän ja Stefan pisteet tästä kilpailusta olivat väärinpäin. Tämä on nyt korjattu alkuperäiseen dokumenttiin.
|
|
#6
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Hatunnosto kuvaajalle ja editoijalle.
__________________
Huono tie, parempi mieli. |
|
#7
|
|||
|
|||
|
Ypyrin huolto kiittää järjestäjiä hienosti tehdystä kisasta. Varmasti tullaan vielä hienoille soille.Telttapaikkakin oli sopiva. Hyttyset oli joku ajanut metsään viikonlopun ajaksi.
Lisää näitä kisoja missä huollon ei tarvi tarvi tehä ku ruokaa. |
|
#8
|
|||
|
|||
|
Tässä kuvatuksia. Lähinnä kuvia tuli omasta kulkineesta, kun ensimmäisen 5min jälkeen muista kilpailijoista ei näkynyt kuin ajoura. Onneksi Offipeikot jäivät pitämään seuraa ensimmäiseen suohon.
Lähtöä odotellessa. Unihiekkaa oli tarttunut vähän kaikkien silmiin, mutta äkkiä se sieltä puhdistui kisan alkaessa. Oma rottelo taisi olla porukan vakioin. 8" vanteilla 35X12,5 näyttää aika kapealle Ei voi kuin haaveilla tämmöisestä kulkineesta Offipeikkojen kanssa suolla Ohjauskulmien säätöä álá Offipeikot Olisiko tämä sitten kaluston pesua? Ei tuota voi enää pehmeäksikään kuvailla. Tässä oli rehellistä pehmeää Mutta myös kovaa maata löytyi. Huomaa tyylikäs kattotelineen korjaus kuormaliinalla. Hauskaa oli. Kahvitkin sai jähtyä termokseen, kun ei malttanut pysähtyä tauolle. 105 rastia haettiin. Hyväksyttyjä vähän vähemmän. Ensivuonna uudelleen. Ps. Jos jollakin on ylimääräisenä kanttilamppuisen LJ:n kuskinpuolen etuvilkku tai mittarinvaijeri niin olisi tarvetta Viimeksi muokannut Sumsar : 09.08.2017 08:10 |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Åland Offroad Trophy Cup - ajetaan tänäkin vuonna | ika | Tapahtumat | 24 | 13.02.2020 09:42 |
| Officross cup 2017 kisakalenteri päivitetty. | turakoitsija | Tapahtumat | 36 | 09.11.2017 16:11 |
| Oro Offroad 2017 12-14.05.2017 | Kynnapas | Tapahtumat | 4 | 25.04.2017 10:36 |
| Suunnistus Cup 2017 säännöt ja kalenteri | Näpä | Tapahtumat | 3 | 09.03.2017 19:06 |
| 2017 CUP 1/5 17.-19.2. M.U.T.A by Pohjanmaan Offroad Ilmottautuminen avattu | Pafo | Tapahtumat | 50 | 26.02.2017 22:26 |