![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Eipä ole tullut päiviteltyä, eikä senpuoleen paljon ole tapahtunutkaan. Paineilma juttuja tuli vähän värkättyä ja asennettua uusi kompura. Maastotunkki häipyi säiliön tieltä parempaan paikkaan. Boggerit meni kaupaksi ja tilalle tuli hankittua Ziarelli Mountain Devils 35x11.5-16. Vanteita ei ole vieläkään löytynyt joten on ajamisetkin olleet tauolla. 35x10,5 boggeri verrokkina.
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Päivitykset hiluksista siirtynyt aika pitkälti tuonne Toiwottomien facebook sivuille, mutta koitetaan tännekin jokupäivä lisäillä kuvia sun muuta tarinaa. Turaoffi tuli ajeltua ja tuloksena ison luokan 4. sija
2lt2 projekti moottori tuli ostettua, mutta koitetaan vielä tuota hiluksin nykyistä pataa elvyttää. Turbo päästi Turassa aika reilusti öljyä läpi ja tarkotuksena onkin vaihtaa ahdin ja taas vähän parannella öljynpaluuta (suoraan lohkoon). 2lt öljypohja pitäisi myös käsittääkseni sopia highsteer varsien kanssa, joten sellainen pitäisi hankkia tuon nykyisen muokatun tilalle.
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Komia värkki ja kovia ukkoja kun tallin lattialla lunta
__________________
BJ ZiL131 Sunbeam |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Joo taitaa olla ennemminkin katos kuin talli Nykyään sentään jonkunlainen paja vaikkakin kylmä sellainen.
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Vieläkään ei ole ollut aikaa tänne topickiin latailla kuvia. Tuoreimmat uutiset voi kuitenkin katsella tuolta -->
https://m.facebook.com/pg/TeamToiwot...ernal&mt_nav=1 |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Lisäilläänpä nyt välillä kuviakin. Uudet renkaat saatiin alle ennen Turaoffia ja snorkkelin sijoittelin myös uudelleen.
![]() Turasta muutama otos, kiitokset kuvaajille! Ahtimen öljynpaluu tuli siirrettyä lohkoon ja entinen mataloitu öljypohja vaihtui Läjän öljypohjaan. Paluunippa on toteutettu samalla tavalla kuin Tojotan alkuperäinen, eli mallia vasaralla paikoilleen.. Öljypohjaan hitsailtu pieni suojapelti. Päivitellään lisää taas piakkoin. Etuvinssi siirtyi takaisin takapäähän ja Nissanin laturi alkaa olemaan paikoillaan. Sisätilapuhallin pitäisi vielä saada toimimaan, vaihtaa avoin perä taakse ja mennä leimalle.
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
Tosiaan etuvinssi siirtyi takaisin lavalle. Narun ohjureina päätin kokeilla tälläkertaa hydrauliikka jatkoja
![]() Huoltokin piti välissä tehdä. Kita narulle tuli isosta ketjulenkistä. Testaamaan ei ole vielä ehtinyt, mutta raportoidaan kun kerkiää
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Ostetaan hiluxi | jmtr83 | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 17.12.2012 20:41 |
| hiluxi | Ville90 | Maasturiprojektit | 27 | 05.10.2012 00:18 |
| hiluxi | luxori | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 15.03.2010 23:36 |
| O: Hiluxi | O/M/V Ajoneuvot | 2 | 11.02.2007 13:34 | |