![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]()
__________________
Dodge Ram 2500 SLT 4x4 Reg Cab -95 Gearman, TH-Matic, Sonnax, Hx50 |
#2
|
||||
|
||||
![]()
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2017...03502_uu.shtml
Ihme ettei muka ymmärretä mistä moinen johtuu?!? Vituttaa jo ajatuskin, miten kaikkia noita alueita ajetaan alas palvelujen osalta ja liikkumista vaikeutetaan minkä keritään..
__________________
Valitsemaanne aivosoluun ei juuri nyt saada yhteyttä, olkaa hyvä ja yrittäkää myöhemmin uudelleen. |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Sen ainoon kerran kun olisin tilannu taksin en sitä saanu...en tiä vituttasko vai ei
|
#4
|
||||
|
||||
![]() Parkkiruutu
Onkos kukaan ottanut huomioon, kun parkkiruudut on kovin eri levysiä. Turun suunnalla mitattua tietoa on esim. kapein 180cm ja levein 323cm.
Ottakaapa mittanauha mukaan ja tehdään pientä tilastoa. Mittaus valkoisen viivan keskeltä ja onko suora ruutu vai vino. Tulette yllättymään eri paikkakuntien ruutu eroista !
__________________
Quot homines, tot sententiae. Ne sutor supra crepidem Koeta välttää halpoja kopioita |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Jaah, väittäisin kyllä että parkkiruudun koko on enemmän sidonnainen aikaansa kuin paikkakuntaansa. Tuossa naapuri taloyhtiössä sen verta kapeat ruudut että porukka jättää joka toisen auton puoliksi ruudusta ulos että itse ja naapuri saisi ovensa auki ja pääsisi ulos.
-- -- -- -- -- Tyyliin. Ne harvat autotallit niin kapeita että jos sinne normi perhe kinnerin saisikin ujutettua, niin ulos pääsisi vain rontin kautta. Rakennusvuosi 1956 Sen viereinen taloyhtiö joka tältä vuosituhannelta, niin ruutujen koko siten että muksun voi huoletta köyttää takapenkille ilman että tökkää ovea perseellään naapurin kylkeen. Autojen koot, ennenkaikkea leveys on "hitusen" lisääntynyt aikain saatossa. Jos ajattelee että oman aikansa "iso auto" Tane M 15 raideleveys oli 1321 mm ja nykyisen pikkuauton Micran on 1475 mm Tuon ajan pikkuauton, vaikkapa Fiat 600 raideleveys oli 1160 mm Ja kun päkitään edelleen että minkä kokoisia nykyiset perhe vankkurit ovat, ei ihme jos vanhat ruudut ahtaita ja lyhykäisiä. Duunikaveri tuossa juuri aihetta tuskasteli kun tilasi Skoda kodiag:in... Edit: Ei sitten näköjään anna noiden viivojen olla limittäin. |
#6
|
|||
|
|||
![]()
Osalla invapaikalle pysäköitsijöistä varmasti on syynä idiootit invaluvalliset
Kaverin kanssa oltiin aikanaan notkumassa ja pa*kaa puhumassa, niin muutama pysäköi invapaikalle ilman lupaa Sitten tuli luvallinen ja pysäköi paikalle, niin samalla ohimennen kaverille sanoin, et on typerää kuin ihmiset pysäköi invapaikalle, niin tää luvan kanssa ilmeisesti aivoinvalidi alkaa keuhkoamaan, että hänellä *ttu on lupa ja jotain muuta se päätään siinä auko. Moisella käytöksellä ei ainakaan vähennä niitä väärin pysäköiviä Sit ohimeno kyssäri aiheeseen kuitenkin Onko kelleen käynyt sitä väitettyä yksinäinen ruutu sivussa, niin eikö siihen viereen pidä jonkun tunkea varmuudeksi sun puoleiseen laitaan ruutua?
__________________
Positiivinen rasismi? Jos ei natiivi pyytää jotain se pitää antaa ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta. Jos natiivi pyytää jotain se pitää kieltää ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta. |
#7
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() |
#8
|
|||
|
|||
![]()
Asiaan sivuten, paras suoritus pysäköinnistä oli kerran Jyväskylässä cittarin parkkiksella, kun joku vei peräkärryn kanssa neljä invapaikkaa.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 2 (0 jäsentä and 2 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Kerro mikä vituttaa vuonna 2013 | Ewerglade | Chit-Chat | 1816 | 01.01.2014 17:16 |
Kerro mikä vituttaa vuonna 2012! | Rompe1 | Chit-Chat | 1140 | 03.01.2013 18:50 |
Ostettu HALPA, eli lähes ilmainen auto | kuningaskulkuri | O/M/V Ajoneuvot | 6 | 07.12.2012 12:46 |
kerro mikä vituttaa | tjl | Chit-Chat | 4977 | 12.04.2012 08:28 |
pajeron kardaani ihmetyttää... | Rekisteröimätön | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 26.08.2009 17:55 |