![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Pieni kysymys tietäville: mitähän nämä kuvan 1-6 numeroidut releet yms. oikein ovat ja bonuskysymyksenä mikähän optio kuuluu kohtaan X? Auto on 1997 King Cab 4x4 2,5l diesel.
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
Mikäs tuollaisesta -98 kingistä on mahtanut porsia kun ei edes yritä liikkua mihinkään. Kytkin tuntuis ihan normaalita ja kepeistä tuntuis pykälät löytyvän. Toki purkamalla se selviää mutta jos jollain olis samanlainen tapaus tullut vastaan.
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Kytkinlevystä keskiö irti? Useasta saman vuosimallin autosta hajonnut tuohon tyyliin.
__________________
Pääsee pääsee! |
|
#4
|
||||
|
||||
|
kannattaako tehdä miten pitkä panssari
__________________________________________________ Jos ei Nissanilla ei millään
|
|
#5
|
|||
|
|||
King cab -88
Terve, tuli tenkkapoo tuollaisen Z20S-moottorin kanssa.
Jakoketju/kiristin menossa vaihtoon kansirempan yhteydessä ja ketjusetti onkin sitten marmoritiskillä melko suolaisesti hinnoiteltu. Maailmalta ketjuja tosiaan saa, mutta nyt on sellainen ongelma että kaikkialla tarjotaan vain kaksirivistä ketjua vaikka paikallaan oleva on yksirivinen Onko tämä vain parannusta vanhaan vai onko tuo yksirivinen nyt vain niin harvinainen? |
|
#6
|
|||
|
|||
|
Ei sattus kellään olee räjäytyskuvaa 87 king capin takajarruista? tai lähinnä kiinostaa se vaijeri missä on prikka toisessa päässä ja sellainen jousella oleva levy että mihin se tulee.. aukasin rummun niin putos kourallinen osia
Toiselta puolelta vois tietty vilkasta mut on sellaisessa puskassa toinen puoli että pitäs ensin kädä raivaus sahan kanssa savotalla..
|
|
#7
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Sieltä esim. tuosta "D21 1988 - 1993" -kansiosta pitäisi löytyä korjaamo kirja jaoteltuna pienempiin osiin. |
|
#8
|
|||
|
|||
auttakaahan tietämätöntä
Elikkä -99 2.5td kinkäppi alkanu oireilee semmosta että alkaa pätkii kun 3 tonnii kierrosmittarissa, mistä kannattais ekana lähtee selvittää? (tuntuu ku joku painelis jarrua vähä väliä)
|
|
#9
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Et yhtää lisää osais kuvailla.? |
|
#10
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#11
|
|||
|
|||
|
Kysyppä joku toinen.
|
|
#12
|
||||
|
||||
|
No jos yksi kerrallaan...
|
|
#13
|
|||
|
|||
|
Onko kellään tietoa että sopiiko datsun 720 etuperä nissan king cappiin vuosimalli 86.
|
|
#14
|
||||
|
||||
|
Pahus, olisiko sitenkin pitänyt maksaa tuplat ja ostaa Hilux...
|
|
#15
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
_________________________________________________ Jos ei Nissanilla ei millään
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Nissan King KING CAP 4x4 WD | kona | Tekniikka & Jutustelu | 26 | 03.09.2018 12:08 |
| Nissan king cap | tomppaa | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 28.08.2011 10:04 |
| Myydään / Vaihdetaan M/V 4x4 nissan king cab | Rekisteröimätön | O/M/V Ajoneuvot | 3 | 29.01.2011 10:42 |
| M:Nissan king cap | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 21.04.2007 11:31 | |
| M. Nissan King Cap -91 | Heze.R | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 03.04.2007 23:22 |