![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Jos vanhassa diesel autossa (LJ) asentaa tankin huomattavasti alkuperäistä ylemmäksi (takaluukkuun takalokasuojan päälle pystyyn, eli letkulähdöt ikkunan tasolla), niin onko odotettavissa jotain ongelmia polttoaine järjestelmän toiminnassa? Itelle ei oikeen tule mieleen muuta ku et voiko paluupuoli alkaa tekemään kiusaa. Muita haittoja asiassa tietty on et letkurikon sattuessa lappoaa tankin herkästi tyhjäksi, painopiste nousee ylemmäksi, mahdollinen hajuhaitta ohjaamossa. Aattelin nyt kysästä ettei tule taas turhaa työtä tehtyä jos jollain on heti suoriltaan sanoa jotain ongelmia.
__________________
Harbor Cruisers |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Ei tule välttämättä lokasuojan päälle jos vaan sopii muitten juttujen kanssa lattiatasolle, mut kovin on pieni lj.n takaosa ku sinne tulee yks penkkikin vielä. Orkkispaikalla oleva tankki lähtee joka tapauksessa pois, on sellainen ite tehty iso kuutio joka takertelee kiinni koko ajan.
__________________
Harbor Cruisers |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Miten ihmeessä eläimien sisäine kello voi olla niin tarkka? Tallin vintillä asusteleva hiiri tms. alkaa rapistelemaan melkein aina klo19:20 +-5min. Muulloin en ole mitään rapinaa kuullut. Sama homma lehmien kanssa. Jos ruoka on vartin myöhässä, niin kauhea älämölö. Ihme otuksia.
__________________
RASOR |
|
#5
|
|||
|
|||
Tulee samoi tulil pari kyssärii....
Ensimmäinen.
Mistä tietää et on tulos vahax? Toinen. Mistä tietää ettei löydä ainakaan helposti kotiin/möksälle hämäris? Kävi meinaan tänään mulle kun tuli käytyy "Potkukelkkailemas" Joutsenos.... Muutamat railon ylityksest ja yks laivaväylä... Valosan aikaan sinne ja pimees takaisin.... Paluumatka kotiin/möksälle otti 2x aikaa......Ja kompassi oli sekaisin. Ja paluumatkalla lenkkii tuli ainakin extra 10km jos ei enemmän..... |
|
#6
|
|||
|
|||
Eiks kukaan haluu edes yrittää????
Ja ekaan vastaus......
Siitä kun märät unet ja kuivat pierut vaihtaa paikkaa....... ![]() Tokaa saatte arvailla enemmän....... Varsinkin näin kevääl...... Merellä tai saimaksel käviät kyl tietää....... |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Jäät muuttaa olomuotoaan päivän aikana.
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2016 | Nikuzai | Chit-Chat | 791 | 28.12.2016 06:22 |
| Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2015 | JiiPee | Chit-Chat | 1300 | 28.12.2015 18:45 |
| Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2014 ! | lavanelikko | Chit-Chat | 1901 | 31.12.2014 15:33 |
| Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan 2012 ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 1015 | 03.01.2013 18:46 |
| Kysy mitä vaan, vastataan ku jaksetaan ! | SuurSyömäri | Chit-Chat | 2358 | 31.08.2012 20:55 |