![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Juu on siellä siis puslat, tuskin kauheesti sallii? ![]()
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Lehtijousitettu akseli liikkuu yllävän paljon auton pituussuunnassa joustojen mukaan ja minusta tuo sun traction barin rakenne estää tätä liikettä. Toki joustavat puslat vähän antaa pelivaraa. Mutta jos se noin toimii niin mikäs siinä.
__________________
Tumpula Racing Team |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Juu eli jos pusla ei pääse antamaan pituus suuntaan yhtään myöden niin joku paikka pettää, korva repee irti rungosta tai jousi/jousen keskinaula katkeaa. Ei välttämättä ekalla ajokerralla, mutta pitkän päälle on kovilla.
__________________
Salon seudun OFF ROAD Ry |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Nooo, kokeilu mielessä tähän vähän lähdettiin eli katsotaan kauanko nuo toimii / koska ja mistä hajoavat
![]() |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Toi rakenne myös ohjaa auton takapäätä montussa vasemmalle
![]()
__________________
Tumpula Racing Team |
#6
|
|||
|
|||
![]()
Nii tosiaan tässä itsekkin älysin kuvan kanssa pienen mokan, kuvassa tosiaan näkyy vaan yks tukivarsi, asensin siis molemmille puolille tollasen tukivarren
![]() Ja nyt tässä huomannu että kyllä se pompotus on vähentynyy noiden asennuksen jälkeen. |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Jaahas tutun näköne ruiseri ei kyllä ole itsellä ollut mutta joskus muutamia vuosia sitten oli viellä samassa pitäjässä ja sitä enne tuos naapuri pitäjäs pitempäänki.
![]() |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myyty HJ60 TURBO! | RJ70 | O/M/V Ajoneuvot | 8 | 19.08.2011 06:33 |
Myyty Hj60 Turbo | akp | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 1 | 10.08.2011 21:38 |
Myyty hj60 3+3 turbo | linttala | O/M/V Ajoneuvot | 7 | 26.10.2009 21:47 |
hj60:seen turbo | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 16.10.2005 23:36 |