Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #28  
Vanha 11.02.2017, 12:29
tekniikkamies tekniikkamies ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 23.11.11
Sijainti: Päijät-Häme
Viestit: 3.019
Perusasetus

[/QUOTE]

Jos ajateltas, että verrattas tällä lailla rengastettua paksupyörää ja sitten 20 sentin joustolla olevaa down hill pyörää, kummatkin olis varustettu riittäväl sähköllä, kumpi olis kivempi ajaa juurakkoisilla ja kivikkoisilla poluilla?

Itellä ei omaa kokemusta ole kuin 29X2,25 Schwalbe Ice Spiker Pro Evo renkaasta etupyöränä ja haluais huonoilla poluilla kasvattaa vauhtia, eli joustavuutta pitäs saada renkaisiin, jousiin tai molempiin.

Voitas ajatella, että ehkä 1000 watin teholuokasta olis kyse. Paksupyörään riittäs ehkä uutena paremmin budjetti ja alamäkipyörään käytettynä. Olen toki kaikenlaisia videoita katsellu, mutta en ole päässy testaamaan mikä olis paksupyörässä vaikka paineiden säädön vaikutus kun luulis, että se nielis sopivilla paineilla juuria ja pikku kiviä aika hyvin. Toisaalta alamäkipyörän näköstä vehjettä esiintyy niissä videoissa, joissa ajetaan kovaa.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit


Sivu luotu: 16:20 (GMT +2).