![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Vanhassa puhuttiin että vertailukohtana voidaan käyttää "mallisarjasta" löytyvää.Joten ne saa rakentaa loppuun mitkä on aloitettu ennen ton uuden pykälän astumista voimaan .Tosin tässäkin lienee joku takaraja,Muutenhan ne ois kaikki aloitettu ennen tota![]() ![]() .
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
__________________
Kasataan pitkillä pulteilla ja isoilla rikoilla. LaMaas ry www.lamaas.fi www.lamaas.1g.fi https://www.facebook.com/LaMaasRy |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Hieman offtopiccia. Tuli haalittua keskeneräinen projekti. Ja täytyisi katsastaa kierrejousi alusta. Ei ole osien luovuttaja autojen rekkareita tiedossa. Eli onnistuuko todistaa tukivarsien laillisuus millään muulla ?
Esimerkiksi riittäisikö dokumentteina varaosa kuva jossa todetaan tukivarren olevan sopiva juurikin luovuttaja autoon ? Sekä jos on lisäksi näyttää dokumenteista luovuttaja auton akselimassa tiedot ? |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Melkein voisi sanoa, että mitkä vaan tehdasvalmisteiset tukivarret ovat lailliset suzukiin, koska ei missään muussa vehkeessä ole ainakaan vähemmän painoa/akselimassaa/yms kuin suzukeissa.
Se on sitten eri asia, että millainen nihilisti-inssi on vastassa, että vaatiiko jotain turhia todistuksia vaiko ei, mutta itse en ole ainakaan joutunut koskaan mitään todistuksia esittelemään tukivarsista, vaan ihan on suullinen selvitys kelvannut.
__________________
-Pauli- |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Suzukissa voi aina vedota kokoon
![]() projektina itsellä on daihatsu rocky
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Katsastus | sjeeppi | Chit-Chat | 1 | 05.08.2010 21:58 |
| Katsastus? | komu | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 05.11.2009 20:17 |
| katsastus | offirauta | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 11.09.2006 13:05 |
| KATSASTUS | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 08.02.2005 14:01 | |
| katsastus | Yleiset | 1 | 09.03.2004 07:55 | |