![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Samaa asiaa olen jo aikaisemmin kysellyt mutta ei jaksa muistaa kaikkea. Eli SJ410 kaasarissa seos menee rikkaammalle kun kääntää seosruuvia myötäpäivään ?
__________________
Tumpula Racing Team |
#2
|
||||
|
||||
![]() 1.3L samurain anturipaikat
Olisi aikomus virittää Suikkaan orkkis jäähdytinesteenlämpötila-anturin lisäksi toinen anturi, jonka päähän lukuja näyttävä mittari. Onkohan jossain kohtaa ylimääräistä paikkaa anturille vai onko ainoa vaihtoehto nyppää orkkismittari pois tai sit t-kappaleella johonkin kumiletkuun keskelle?
Sama kyssäri sitten öljynpaineesta, miten olette viritelleet öljynpaineen mittarin? "Kuva olis kiva" ![]() |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Onko joku joskus uusinut suikan(sj410 on tuo oma) etuovien ikkunoiden tiivisteitä? Tai mitkä ovatkaan viralliselta nimeltään, materiaali on kai huopaa ja ovat melko muusina että tarttis saada uudet.
Etrasta ei löytynyt ainakaan, eikä korjakumin kuvastosta sattunut silmään. Ebaystakaan ei nyt löytynyt juuri tuota, muut tiivisteet kyllä on löytynyt. Kuva liittyy. Itse ajattelin että olisi yhtenäinen pätkä tuo, mutta tuossa kuvassa (http://suzuki.ilcats.ru/part/market/...oup/103/clid/1) onkin useampi eri pätkä, eikä yläreunassa muka ole mitään. ![]() |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Mä laitoin kumiversion jostain purkunissanista ikkunan tiivisteeks.
__________________
Yhtään en tiiä mitä tapahtu :O |
#5
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Tuollaset tilasin itselle, tosin eri myyjältä. 100% istuvuus oli tiivisteissä http://www.megazip.net/zapchasti-dly...-glass-3816390 Tuossa kuvassa numero 7 alkuperäinen tiiviste https://www.online-teile.com/suzuki-...s-Channel.html Ja tuolta hinta 51.35€ per puoli, jos haluaa alkuperäiset tilata Viimeksi muokannut Matti_ : 05.09.2016 19:32 |
#6
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Mutta kiitoksia tiedosta, pitää laittaa tilaus vetämään Intian suuntaan. ![]() |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Se tiiviste on tehty vähän eri systeemillä kun alkuperäinen ja paketin aukastuani ehdin jo kirota , ettei nää ollu sinnepäinkään. Kuitenkin paikalleen istuivat juuri niinkuin piti
|
#8
|
||||
|
||||
![]()
Löysin öljymäärä taulukon niin heitetään tänne jos siitä on jollekkin hyötyä
__________________
-MMC- Suzuki Jimny -02 Suzuki sj 413 Ex Toyota Lj -89 Ex Suzuki sj 413i Ex Suzuki sj 410 |
![]() |
Luokat |
samurai, sj410, sj413, suzuki, yleistä |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 2 (0 jäsentä and 2 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Miksi Disco1 tai Defe ei soveltuisi offikäyttöön? | Sirernog | Tekniikka & Jutustelu | 188 | 20.04.2012 20:30 |
Kassillinen tyhmiä kysymyksiä,... | regular | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 13.05.2007 22:13 |
Bj-40 murros ja sarja tyhmiä kysymyksiä | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 25.06.2006 17:18 | |
Bj-75 , kysymyksiä ??( tyhmiä ) | Palde | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 02.02.2005 19:17 |
Tyhmiä kysymyksiä | Kupla | Tekniikka & Jutustelu | 11 | 13.09.2004 13:47 |