![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
Istuuko?Se on perseen ja pukamien koko ja penkin muoto joka ratkaisee, joko istuu tai ei istu....
__________________
Kun älyttömät käskee haluttomat tekemään mahdottomat, syntyy projekti. ![]() Jeep Grand Cherokee 4L suora-6. vm-95. Oldsmobile 98 Luxury Sedan V8 425cid super rocket. vm-66 Honda CB 750 F2 Seven Fifty. vm-98 MYYTÄVÄNÄ: https://forums.offipalsta.com/album.php?albumid=8912 |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Onkos löytynyt uusia ideoita penkkien suhteen? 80-90 luvun sportti Ooppelit, Bemrit, 626 maksalaatikko jne? Tosiaan ralliautojen kuppipenkit ovat rasittavia käytössä, vaikka antavatkin tukea ja ovat turvallisia. Käyttö olisi siis kevyessä offauksessa, safaroinnissa jne, ei ole arkiauto. Ja selkänojan kippaus olisi hyvä kun tulee 2 oviseen autoon (toki G-wagenissa on jo kippaava jalusta, mutta senkin voisi vaihtaa kevyempään kiinteään malliin).
__________________
Todistetusti kohtuuton käyttäjä ja ylikuormittaja... |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Itellä LJ78 plyyssipenkit ja ne on hyvät istua ja selkä mahtuu penkin reunojen väliin toppatakin kanssakin. Monessa penkissä selkänoja tehty jollekin kynäniskalle ettei mahdu selkä millään palkeiden väliin.
626 Mazdan penkit on hyviä mutta taitaa olla jo aika länään istuttuja nykyään jos niitä jostain vielä löytää. Kippi löytynee jos penkit on siitä coupesta vai mikä se 2-ovinen olikaan Jos et mitään supersivutukimalleja etsi, niin V70, 850 jne. isompien Volvojen penkit myös hyviä isommallekin ahterille. Kippi taitaa olla coupe Vollen penkeissä vaan. CT200 Lexuksen penkit muuten hyvät, mutta toppatakin kanssa alkaa ainakin itteä ahdistaa selkänoja. Kippiä ei kyl ole. Kaikki järkihintaiset jälkiasennus-Recarot on omasta mielestä kapeeselkäsille ja niitten muhkuroiden yli ei ole kiva könytä korkeeseen autoon. Jos rahasta ei ole pulaa, niin sitten kandee ostaa Scheelmannin penkit. Niitä ei ole tainnut kukaan ikinä haukkua.
__________________
An nescis, quantilla prudentia mundus regatur |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Kokemuksia "Roll Cover"?lavakatteista? | Sarana | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 27.10.2012 18:08 |
| Myyty GR Partollin napalukot ja navat ""UUDET"" | oska80 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 07.01.2012 13:29 |
| Mistä 16" x 10"/12" teräsvanteita? 8x6,5" jaolla. | veijon-esso | Tekniikka & Jutustelu | 12 | 14.03.2009 16:48 |
| Myyty Jeep TML vateet 15".lev10" -44et, jako 5x4,5" UUDET | Kimpsu | O/M/V Renkaat ja vanteet | 0 | 23.09.2008 11:18 |
| Millaiset ANA TPP 57 pykälän mukaiset istuimet? | Leksa_ | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 15.01.2007 18:12 |