![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Ei tarvi kun väliaikasesti testilenkin ajaksi vedät letkun vaikka konepellin välistä, jätät kuskin ikkunan raolleen ja siitä letku sisälle ja mittari teipillä näköpaikalle. On nopea viritys Pitempiaikasen asennuksen voi jättää sitte tulevaisuuteen kun on aikaa hifistellä.
__________________
w460 om606 |
|
#2
|
||||
|
||||
|
1hd-ft omasta purin imusarjan ahtoputket pois oli järkyttävässä kunnossa egr kun oli toiminnassa noki sotku on järkyttävä melkein täysin tukossa. Suosittelen samalla egr tulppaus pakosarjaan.. imusarjan ahtoputkien sisäpesu.
1 hd-ft ja vakio ahdin ct 26 nostaa paikallaan ahtopaineet moottoria kierrättämällä 4400rpm ahtopaineet alunperin noin0,5-0.6 Bar. |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Samalla egr tulppaus. Ahtopainemittarin laitan samalla kun käytän imusarjan vikan palan irti (nyt ei ollut uutta imusarjan tiivistettä saatavilla) Vetoja löytyy enemmän, ja aiemmin mainittu kohina / suhinakin vaimeni. Toki samalla ilmastointi lakkasi pelaamasta, hiipui jo aiemmin, eli liekö sielläkin muljut vähissä. Noh, tärkeintä on, että kone saa pikkusen paremmin happea nyt. |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myydään / Vaihdetaan Hdj 80 | mjp83 | O/M/V Ajoneuvot | 3 | 10.08.2016 15:55 |
| HDJ-80 | lkss | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 10.01.2016 10:24 |
| Myyty hdj 80 | make764 | O/M/V Ajoneuvot | 2 | 25.06.2013 10:45 |
| Myydään HDJ 80 | ava | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 31.12.2011 20:41 |
| Myyty HDJ 80 | Killer-Wo | O/M/V Ajoneuvot | 5 | 01.09.2009 09:29 |