![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Ihan vaan pottuja kattilassa ja jauhelihakastiketta iso pannullinen. Muksut olleet kohta 2½h pihalla niin villi veikkaus on että siinä on taas pyörremyrsky soppakippojen äärellä kun tulevat syömään..
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
Meetvurstista, savustetusta kanan fileestä ja mustaleima emmentaalista pyöräytin munakkaan. Tommosia loju jääkaapissa "tähteinä".
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Suklaariisikakkuja 6 kpl ja päälle paksulti tarjousbalkania
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Juurikin vedin tauluuni ihan äskettäin grillaamani piffin ja olipa hjuvaa taas..kissoille ja koiralle makarandaa
|
|
#5
|
|||
|
|||
|
Peuraburger lisukkeineen paikallisessa alkuasukasruokala. Än aa äm.
__________________
Katse tulevaisuuteen, siellä ne uudet hankaluudet ovat. |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Ihan perinteiset paistinperunat ,,PALJON sipulia ,, huilun grilleriä ja 4 kananmunaa ja tarvittavat mausteet
![]() HYVÄÄ
__________________
vapari ei ole vaihtoehto ![]() Ahdin takaa tahdin ja ilo alkaa kilosta,, riemu kahdesta mutta kone remppa kolmesta ![]() ![]() No worries, mate ! Hojossa on sitä jotai ![]() Pensselit pestään bensalla ja dieselillä tehdään VOIMAA |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Gulassia muistuttava tulinen lihaherkku.
- Naudan paistia suikaloituna - Makeaa sipulia ja kevätsipulia - Kirsikkatomaatteja ja tomaattimurskaa - Suippopaprikaa - Jalapenoja - Valkosipulinkynsiä, laakerinlehtiä, mustaa pippuria ja suolaa Haudutellaan niin kauan kunnes ei voi olla maistamatta... ![]()
__________________
Vaik mää en mistään mitään tiedäkkään! |
![]() |
| Luokat |
| nam, ruoka |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Mitä korjasit tänään? | tonikki | Chit-Chat | 974 | 02.01.2014 05:54 |
| mitä rikoin tänään? | kami | Chit-Chat | 28 | 05.11.2012 20:56 |
| Oppiminen on ikuista,mitä uutta opin tänään ? | Porvoon Hilma | Chit-Chat | 6 | 20.07.2012 07:52 |
| Mitä tänään hajotin autostani. | Repro | Chit-Chat | 60 | 09.08.2008 22:13 |
| maukasta ruokaa | bono | Jokes | 0 | 23.07.2002 12:35 |