![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() No juu täytyy varmaan pistää nissan kiertoon kuhan on kuhan katsastaa tälle vuotta ja ruveta kahtelee grandia. Kuulostaahan tuonne ihminen mahtuvan, toisin kun nissanista purettu kattoverhoilu jotta mahtuu ajamaan.
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Eturivillä ihan ok tilat - 180/130 mahtuu hyvin heilumaan jakkaralla
![]() Takapenkki on käytännössä 2-hengen, vaikka saahan sinne kolme änkeä lain puitteissa. Kapeahan tuo on kaikenkaikkiaan, mutta helpottaahan se puiden välistä ajoa ![]()
__________________
On olemassa kolmenlaisia ihmisiä: niitä jotka osaavat laskea ja niitä jotka eivät. |
#3
|
||||
|
||||
![]() Jeep Grand Cherokee.
Eiköhän ne etupenkit ole lihavien Amerikkalaisien mukaan suuniteltu ja takapenkit jälkikasvulle. Joten eteen mahtuu mukavasti isompikin immeinen.
Kannattaa käydä koeistumassa ja ajamassa useampaa yksilöä niin löyttyy varmasti sitten itselle se mieluisin. t. Ismo Ämmä
__________________
http://www.fjdc.org/ -Kulmakorpi Off Road Park- -JEEP HOLIC- https://www.facebook.com/GPKorjausOy/ |
#4
|
||||
|
||||
![]()
mie olen 192cm pitkä ja jeepeissä kaikissa ihmisen ajoasento, ei puudu jalat pitkälläkää matkalla ko saa säädeltyä jakkaran mielusakseen. oli miul terranokin -05 vuosmalliaan ja siinä oli sitten takapenkki ja kontti ihan eri kokoluokkaa mitä cherokeessa tahi grandissä. nykynen vkl käyttis on -94 ZJ ja siinon kontti tosi paljon pienempi mitä oli tertussa, samoten takapenkki, takatilat on suunniteltu lähinnä lapsille ja konttiin sopii häppäräppä, tai SOPIS EHKÄ rattaat, mut ei kauppa ostoksia sitten. etutilat on sitte japsimaastureihin verrattuna aivan ruhtinaalliset, on päälle, jaloille ja hartioilleki tiloja, eikä siin töni kuskia vahingossa, vaik ois eläväisempiki (känniläinen) vieressä
![]()
__________________
Mercenaries never die, they just go to HELL for regrouping!
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
Jos ottaa vararenkaan pois, niin ZJ:ssä on itse asiassa hiton iso kontti kokoisekseen autoksi. Vararenkaan kanssa toki kohtalaisen ahdas. Ajotiloista paha sanoa isompien kuskien osalta, itse olen 173cm/ 78kg pygmi niin mahdun hienosti
![]()
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna. Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla. Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008. |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Juu lähinnä ne etupenkki tilat kiinnostaa. Perheautoiluun meillon muu auto, vaan itelle ois grandi tulossa. Kuhan ite ja muksut mahtuu kyytiin ja syksyisin ajokoira konttiin. Tuo ykköskopan terrano on muuten tosiaan toimiva tuohon hommaan paitsi että etupenkkien kohalta helvetin matalakattoinen.
|
#7
|
||||
|
||||
![]()
^ Entä jos vaihtais matalamman penkin?
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Jeep Grand Cherokee ZJ | Janne1986 | Tekniikka & Jutustelu | 1823 | 16.07.2025 16:11 |
Ostettu Jeep Grand Cherokee ZJ -93-98 koko auto tai osia | WinChester | O/M/V Ajoneuvot | 9 | 19.05.2014 20:09 |
Myydään ZJ grand cherokee osina | Rytari | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 22 | 29.12.2013 12:19 |
Myydään Karjapuskuri Jeep Grand Cherokee ZJ | kolvari | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 2 | 04.12.2012 03:54 |
Grand Cherokee ZJ rengaskoot? | Jare | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 20.06.2011 15:48 |