![]() |
![]() |
|
Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Eilisen jäljiltä tilanne tietoja: Lipposen porukka johtaa Car Pro:tä, seuraavaan on etumatkaa n.6 tuntia. Ekaterina (Katja) joka on Lipposen Teamin matkassa on Motorbike Prossa sijalla 8. Mikko Viitanen Motorbike amateur luokassa sijalla 12. Reijo Karppinen Motorbike Newcomer sijalla 5. Närvän pariskunta Side by side luokassa sijalla 5. Tänään on todella hieno ja kuuma päivä. Auringossa oli heti yhdeksältä reilusti yli 30 astetta. Pro ajaa neljä kierrosta pelkkiä dyynejä, amatöörit hiukan vähemmän. Moottoripyörät kiipeävät viimeisen kierroksen päätteeksi Erg Ghebbin korkeimman dyynin huipulle, jos ei pääse mopolla ylös asti niin loppumatka kävellään. Päivän viimeinen cp. Leimataan siis dyynin huipulla. Päätän raporttini täältä tähän, ja lähdemme ajelemaan kohti Marrakeshia. Lisään kuvia jos vain jostain onnistun.
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Kiitos kaikille raporteista!
TEMÄHIK |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Näyttäis tonne youtuben puolelle ilmestyvän "pienellä" viiveellä päivä kohtasia koosteita jo jotain kiinnostaa katsella. Hakuna käytin vain tuareg rally 2016.
|
#4
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Erityisesti 360-videot mielenkiintoisia katsella, vaatii kyllä koneeltakin jo hieman potkua että mukavasti pyörii. |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Mikko meni hiukan asioiden edelle, ollaan edelleen kakkosena, kärkeen 2:02 (h:min) ja edelleen oltiin päivän nopeimpia. tilanne on nyt pirun kutkuttava, koska pojat on ajanu 30min-2h/per päivä kärkee tosi paskan sunnuntain jälkeen kiinni ja kaks päivää on viel kisaa jälellä
![]() ![]() päivän suurimmat highlitet oli siinä et kateltii muiden/omaa ajoa, tietty kuvattii pirusti ja normi pesu/nestepinnat huollon päälle vaihdettiin eteen coilaritolpat. kuskin sanoja lainaten 20% vaimennustehoista oli kadoksissa joten uutta tikkua kehiin ja hiluxi on taas parempi ku tehtaan jäliltä ![]() ![]()
__________________
Mercenaries never die, they just go to HELL for regrouping!
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
...tuliko korotettua sijoitusta vahingossa. Ennakoin vaan tulevaa... Ei vaan, siinä tulosluettelossa oli kaikki Pro -kategorian alla ajavat sekaisin ja joku jäi varmaan epähuomiossa noteeraamatta. Olen ensimmäistä kertaa matkan aikana kunnollisen wifin perässä joten koitetaas nyt niitä kuvia uudelleen.
|
#7
|
||||
|
||||
![]()
... Ei jaksa tämäkään yhteys kuvia siirrellä. Koitetaanpas Suomesta sitten kunhan kotiudutaan.
|
#8
|
||||
|
||||
![]()
... Edittiä, oli tullut edellinen viesti jostain syystä kahteen kertaan.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Eurotrial 2016 Saksassa 30-31.7.2016 | HannuNurminen | Tapahtumat | 36 | 14.08.2016 13:40 |
WORRYSUUNNISTUS 2016 6h 9.1.2016 | Patu925 | Tapahtumat | 41 | 11.01.2016 17:03 |
Tuareg-Rallye 7-14.3. 2015 | Byrocrat | Tapahtumat | 61 | 25.03.2015 19:48 |
Tuareg rallyyn katsojaksi | JV73 | Tapahtumat | 2 | 05.02.2013 17:25 |
Vieläkö tuareg loggaa | pee | Chit-Chat | 23 | 20.02.2005 23:20 |