![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Karburaattorikin puhdistui ja toivottavasti toimiikin entistä paremmin. Oli pikkasen vettä haukannut ja aika huonossa hapessa. Nyt ainakin näyttää hyvälle.. Imu- ja pakosarja pitäs vielä saada puhallettua puhtaaksi, niin voisi ruuvata paikalleen ja yrittää 2F:ää tulille.
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
Alkaa kone olla kasassa ja osat vähän kiiltävämpiä.
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Ovipahvit, penkit ja matotkin paikallaan. Takapenkin selkänoja ja tavaratila vielä kesken.
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
No tää nyt tulee vähän myöhässä mutta et tullut ajatelleeksi laittaa oviin vaimentavaa materiaalia peltien väliin, es. liimattavaa mattoa ovipeltiä vastaan tms.
Olisi varmasti iso vaikutus äänimaailmaan autossa... Mutta ompa vaan siisti possu, kyllä tuosta kelpaa lähteä silpomaan maastokelpoisempaa laitetta kun pohjat on ekana työstetty kuntoon... (tähän vitusti hymiöitä ettei vitsi mene hukkaan)..
|
|
#5
|
|||
|
|||
|
No nyt kun mainihet, niin näinhän pitikin tehdä... On tuota mattoa jopa jo ostettu. Lattiaan laitoinkin, tytynee lisäillä myöhemmin. Eihän tuossa muuta ole, kuin että joutuu kosteussuojamuovit liimaamaan uudestaan.
|
|
#6
|
|||
|
|||
|
Sitten vielä kannentiiviste vaihtoon. Olishan tuolla voinut lähtee jo ajelemaan.. Tarrakilvetkin hain, mutta en tielle asti ehtinyt.
|
|
#7
|
|||
|
|||
|
Ei tällä tabltilla saa ku yhden kuvan kerrallaan.
|
![]() |
| Luokat |
| fj55, rautasika |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myyty Nissan Patrol Pätkä -1980 | h.takala | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 23.04.2014 19:30 |
| Myyty BJ40 2+4 pa 1980 | KingCabster | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 05.02.2013 19:25 |
| Myyty Kawasaki Z 500 1980 VAIHDETTU | Greenday | O/M/V Ajoneuvot | 4 | 10.12.2012 05:16 |
| Myyty Chevy Blazer Vm:1980 | Team-GBF | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 06.01.2012 10:19 |
| Chevrolet Blazerin 1975-1980 kuituosia | karjalai | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 6 | 05.09.2007 06:44 |