![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() vituttaa kyl niin saatanasti just nyt ton patrollin hehkut. Onnistuin joskus pari viikkoa sitten käräyttää siitä hehkureleen tulppaa vaihtaessa, ja en oo saanut sitä kuntoon vieläkään. Tää vitutus onkin kaksiosainen, toinen on se, että oon niin avuton tekemään näille vehkeille mitään. Etenkään tuolla reilun kympin pakkasessa ei vaan voi keskittyy muuhun kun tärinään. Ja vielä kerrostalon parkkiksella ilman työkaluja, kun kaikki autotallin kamat on jossain muuttolaatikoissa. Nyt oon vaihtanut molemmat hehkureleet ja sen ohjainboksin, ja ei se paska toimi vieläkään. Jotain muutakin on kai sit palanut. Paitsi sulakkeet, ne kyllä vaikuttais olevan ehjiä. Ykkösrele menee samantien pois päältä, ja en oikein tiedä tekeekö se toinen mitään. Naksuvat kyllä, mutta hehkukiskoille ei tule sähköö.. Nappihehkuja en haluis tehdä, ku auto on muuten lähes virheeetön, ja haluisin pitää sen orkkiksena. Täytyypä ettii se yks viesti, missä patrollin omistaja suunnitteli seuraavaksi menevänsä saunan taakse ku vanne kiristi sikana ![]()
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Akka petti ja jätti. Sain pakata kamani ja niinsanotusti poistua... Sinne meni kuue vuode juttu, ja perhe. Kuitenkin oltiin kihloissa, ja alaikäsinä ruvettu jo seurustelee.
Ja vittu toise miehen mukaan? joka ei osaa edes betoniseinään proppua porata? Ei osaa pakoputkea laittaa autosta? No mikässiinä jos mikkihiiren haluvvaa talloon, eikä miestä. Saatana että vituttaa ja korpevvaa ihan vaan muksun takia, kun ei voi tarjota vanhempia saman katon alla ja sitä perinteistä perhe-idylliä niinku ittellä on ollu.... Mulle käteen jäi ulosottomiehen perittävät jne, työttömänä hyvä niitäkin maksella. Menny aika rankasti nautintoaineissa muutama päivä, lastenvalvojakin ilmotti että lapsen näkemisestä pitäs sopia tuon toise osapuolen kanssa. Joka ei oo millääntapaa yhteistyökykynen. On nimittäi pitkä ja kivinen tie edessä..... saatanan saatana.. ![]() ![]() Ja lauantaina hautajaiset. Vieläkö ois jotain? Onneks tänne saa purkaa. Vaikka promilleja onki..... ![]() |
#3
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
En ole osallisena, mut vituttaa kattoa, kun aikuinen ihminen ei osaa millään tavalla asettaa lapsensa etua oman etunsa edelle. Toivottavasti sulla asiat järjestyy parhainpäin , voimia ja jaksamista.
__________________
- missing operating system - |
#4
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Alussa tuo ei varmasti ole herkkua. ![]() Kaks puoli vuotta olen itse eroa tehny ja nyt alkaa näyttää valoisammalta tulevaisuuden suhteen. Raha-asiat on selvitelty ja pojat ei ole enää exän pelinappuloita.. Enää tarviis hoitaa elatusmaksuja vielä 11 vuotta ![]() ![]() Tää menee nyt rankasti Offitopicin puolelle, kun mikään ei vituta juuri nyt! ![]() ja vielä EDIT! Älä luovu missään tapauksessa yhteishuoltajuudesta! Sen takaisinsaaminen on aika vaikeaa, tai mahdotonta. Itse en sitä erehdystä ole tahny, mutta olen senkin joutunu vierestä seuraamaan.
__________________
Valitsemaanne aivosoluun ei juuri nyt saada yhteyttä, olkaa hyvä ja yrittäkää myöhemmin uudelleen. |
#5
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Osaa olla kettumaisia ja miehessähän se aina vika ei muuta kuin jaksamista. |
#6
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Korkki kiinni het huomenna. Vaikkei tunnukkaan lohduttavan, niin on sun jutussa sentään jotain hyvää nimittäin se, et pettäjä jätti parempi se kuin puolisolta tauteja ja vähättelyä ja elämästä helvetin tekemistä ilman, et koskaan keksii syytä ja mahdollisuuksien mukaan joku kolmasosapuoli mukaan kaikkiin tapaamis neuvotteluihin ja itelle kopiot kaikista päätöksistä ja papruista, niin eivät voi luistella soppareista niin helpolla
__________________
Positiivinen rasismi? Jos ei natiivi pyytää jotain se pitää antaa ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta. Jos natiivi pyytää jotain se pitää kieltää ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta. |
#7
|
|||
|
|||
![]()
... ja kun menette ja teette erilaisia sopimuksia: elatusmaksut, tapaamiset.. mitä tahansa, niin äläpä hättäile nimenkirjoituksen kanssa! Niitä ei noinvaan muutetakaan ilman käräjöintejä, jos molemmat osapuolet eivät ole samaa mieltä.
Sovitte, mitä sovitte mutta pyydä sopimusluonnos mukaasi, että saat luettua ja mietittyä sopimusta. Ja jos mahdollista, näytä paperia jollekin joka ymmärtää oikeasti sen päälle. Ja sitten vasta kirjoitat tai et nimesi paperiin.. Ja ota selvää, mitä sinun täytyy tehdä/maksaa ymym, ja mitä sinun ei tarvitse! Kuullu joskus sanottavan myöskin: Ikinä ei ole asiat niin huonosti, etteikö niitä sais viinalla huonommaksi. Outoa jeesustelua minulta, mutta kai se niin on... Viimeksi muokannut petroman : 15.01.2016 20:27 |
#8
|
||||
|
||||
![]()
Kyllä se valitettavasti on juurikin noin.
__________________
Tumpula Racing Team |
#9
|
||||
|
||||
![]()
Jos lapsi on alle 3v ja isä on työtön , voidaan lapsen huoltajuus määrätä isälle, jottei lapselle tarvi järjestää päivähoitoa.
Jos ryyppäämistä on jatkunu useempi päivä , kannattaisi ehkä tossa lopettamisessa turvautua ammatti apuun, vähintään varata joku hyvä kaveri siihen työmaalle. Kun krapula voimistaa tunteita ja on ton kokonen taakka harteilla, sekä muutama yö kemiallista unta , saattaa köyden rasvaus ruveta tuntuu hyvältä vaihtoehdolta, mitä se ei todellakaan ole.
__________________
- missing operating system - |
#10
|
||||
|
||||
![]()
Siis oonha mie lapsen kans ollu ja tahon ollakki ei siinä mitä. Ja selvinpäin, tietenkin. Mutta se aika mitä enno muksun kanssa, niin ovvaa vähän vähä tottumista tilanteeseen.
![]() Alkoholi ei ole ongelma. Tuon eksän työvuorojen mukaan pallotellaan lasta, eli iltavuorojen aikaan mulla, ja vien aamulla päivähoitoo yms. Mitäpä tuota enemmän ruotimaan täällä.. ![]() |
![]() |
Luokat |
vituttaa |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Kerro mikä vituttaa vuonna 2015 | Tojo4wd | Chit-Chat | 1257 | 31.12.2015 08:59 |
Kerro mikä vituttaa vuonna 2014 | mäksä | Chit-Chat | 1587 | 01.01.2015 06:27 |
Kerro mikä vituttaa vuonna 2013 | Ewerglade | Chit-Chat | 1816 | 01.01.2014 17:16 |
Kerro mikä vituttaa vuonna 2012! | Rompe1 | Chit-Chat | 1140 | 03.01.2013 18:50 |
kerro mikä vituttaa | tjl | Chit-Chat | 4977 | 12.04.2012 08:28 |