![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Sain eteisen lattiaan laitettua laminaatin tänään joha ne vuoden odotteli varastossa. ![]() Loppuu toi emännän kysely että koska sää laitat ne.
__________________
################# Tää on ihan helpporeitti. ################# |
|
#2
|
||||
|
||||
Mikä hoppu nyt taas...?Lainaus:
![]() Niin asiaan, on tuo meidän kummipoika (nyt tammikuun 10p tulee 2kk ikää) aika veikeä...
__________________
Kun älyttömät käskee haluttomat tekemään mahdottomat, syntyy projekti. ![]() Jeep Grand Cherokee 4L suora-6. vm-95. Oldsmobile 98 Luxury Sedan V8 425cid super rocket. vm-66 Honda CB 750 F2 Seven Fifty. vm-98 MYYTÄVÄNÄ: https://forums.offipalsta.com/album.php?albumid=8912 |
|
#3
|
|||
|
|||
|
*Kello viisi aamulla sain tyynypainin päätökseen, eli yskän yskittyä. Eli kohden keuhkoja edennyt räkätauti lakkasi etenemästä.
*OME:n joululahja-alusta toimi kuin ajatus koko tuhannen kilometrin Savo-turneen. Miksen ostanu jo heti, kun tuon Cruiserinkin ostin?
__________________
A-P *Muovi on saatanasta* KAIKKI ihmiset ovat mölöjä, kunnes toisin todistavat. |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Eilen lomautuslappu, tänään työhaastattelu, huomenna uuteen duuniin.
__________________
- En pidä teistä. |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Olihan hyvä ilma ulkona , aurinkoo, -21 , ei tuulta. Haukun kaa kävin mökillä lataamassa anti-vitutus akkuja ja paistelin puita grillikodassa. Koira ei ois millää lähteny kotio ja oishan tuolla itekki viihtyny.
__________________
- missing operating system - |
|
#6
|
||||
|
||||
Siinä ei paljoa aikailtu...Lainaus:
-Onnea!
__________________
Kun älyttömät käskee haluttomat tekemään mahdottomat, syntyy projekti. ![]() Jeep Grand Cherokee 4L suora-6. vm-95. Oldsmobile 98 Luxury Sedan V8 425cid super rocket. vm-66 Honda CB 750 F2 Seven Fifty. vm-98 MYYTÄVÄNÄ: https://forums.offipalsta.com/album.php?albumid=8912 |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Tää oli kyllä jo eilen, mutta risusavotassa pyörin aampuäivällä ja aurinko paistoi siihen risukasaankin!
No, eihän se hirveän korkealle noussut, mutta metsän seasta näkyi sellanen tulenpunanen pallukka. ![]() Pakkasta oli rapsakat -30, mutta hiki tuli pajukon kanssa. On muuten ihan paras keli tullaiseen lammenrannassa vedessä kasvavan pajukon tuhoamiseen! Sellanen ranteenpaksuinenkin paju menee poikki jäänpintaa pintkin kirveellä lyömällä että rapsahtaa. ![]() Nyt mahtuu jälkikasvu omalle kentälle luistelemaan
__________________
Valitsemaanne aivosoluun ei juuri nyt saada yhteyttä, olkaa hyvä ja yrittäkää myöhemmin uudelleen. |
|
#8
|
||||
|
||||
|
Kiitti! No kunhan on edes työpaikka, niin saa palkkaa. Kattoo nyt sitten kuin pitkä reissu tästä tulee.
![]() Oli kyllä ihan kiva ainakin eka päivä, kivaa vaihtelua hitsailla välillä tigillä jotain nättejä pieniä juttuja. Ja pääsi sisähommiin pakkasten ajaksi. ![]() Corolla oli jarruremontissa, mutta yhtään uutta osaa ei ollut käytetty, oli vaan herkistelty. Hintaa siis maltilliset 99€. ![]() Vielä ku ehtis käydä sen kanssa joku päivä uudelleen leimatätiä/setää morjestamassa.
__________________
- En pidä teistä. |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Tosiaan onnittelut!
|
|
#10
|
||||
|
||||
|
Kiitti!
Tänään sain töistä pipon jee. ![]() Ja Lepalta ostettu pyhä Corolla meni leimasta läpi heittämällä jee (omaa en ole vieläkään leimannu...)!
__________________
- En pidä teistä. |
|
#11
|
|||
|
|||
Lämpötila lauhtumisesta riski 15:lla asteella.....
Energian säästämiseksi.....
Silti kaukolämpö putkessa tehoa riittää.....kun avaa hanaa...... Ja puilla jeesaa sen mitä tarvii.... Sais kuitenkin tulla oikeeeen kunnon talvi joka tappais "syöpäläiset pois"..... ![]() Ooonn koittanu samoin kuin armeijas.......tuuletella petivaateita keraan viikoos..... ![]() Lehdissä kirjoottelevat pakolaiseten tavivarusteiden puuttesta.... ![]() Kenkiä ja takkeja löytyy paljon ylimääräisina joka lähtöön..... ![]() Tosin auttaa mua paljooon paremmin enrgiana..... ![]() Vaikka poltettuna....... ![]() Toivottavasti mustat ja mokat palelee......eikä tarkene....... ![]() Menkööt takaisin taputteleen päiväntasaajalle paskamajojaan.... ![]() Jos ei, niin....... Joutavaa energiaa liikkellä kotinurkilla.......yhdellä jos toisella.... ![]() ps. Perliin viikonloppuna eli vuodenvaihtees....... pikaisella käynniillä paikallisessa uudenvuoden puolella...... Toimiteltiin eräs paikallisen baariin eksynyt "musta" pihalle kähminnän johdosta...... ![]() Oli muuten ensimmäinen kerta kun väriltään poikkeavia näikyi paikallises...... Pihalla pyörittelyn jälkeen oli kuin "Doping/maito Benillä tai nopeella Kallella" eli varstettu nopeilla jaloilla...... Jos ei olisi ollut niin jälki olisi ollut erittin rumaa..... ![]() Oliko muslimien vuodenvaihteen kultturiperinne vai naisten "FB kampanja"????? Jokainen olkoon mitä mieltä haluaa..... Silti omin silmin tiskillä nähtyä........ja kähmityltä korvin kuultua..... Viimeksi muokannut H_Nietu : 09.01.2016 02:53 |
|
#12
|
||||
|
||||
|
Peukut tälle
![]() Mutta, nappiputki katkes ja liuta kutsuja sairaalaan saatu. Eli tunnelissa valoa saattaa tietty olla junakin...
__________________
ex 4wdwannabe -= In Lockers We trust! =- LeijonaEmot RY supporter http://www.noonansuomi.net/ |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Eurotrial 2016 Saksassa 30-31.7.2016 | HannuNurminen | Tapahtumat | 36 | 14.08.2016 13:40 |
| Mistä tulee hyvä mieli? | Porvoon Hilma | Chit-Chat | 90 | 15.04.2016 17:50 |
| WORRYSUUNNISTUS 2016 6h 9.1.2016 | Patu925 | Tapahtumat | 41 | 11.01.2016 17:03 |
| Nallen outo mieli... | Nalle | Chit-Chat | 7 | 11.06.2005 10:04 |
| Orastava paha mieli :( | Nalle | Tekniikka & Jutustelu | 20 | 06.09.2004 10:52 |