![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
__________________
WUOKSI OFFROAD |
|
#2
|
|||
|
|||
|
vara-osa liikkeestä noita tiivisteitä voi ostaa, jos tuntuu ettei löydy tai ongelmia vaihdon suhteen niin ota yhtetyttä.
__________________
WWW.RASKAS.FI |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Paikallisesta ei löytynyt, mutta Tammerdieselistä löytyy.
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Patrolli kadotti tänään tehonsa kärryä kiskoessa. Oireet on kuin olisi jäätänyt löpöpuolen tai loppunut aine tankista. Röpeltää kun kaasua tarjoo.. kevyellä kuormituksella toimii suht ok. Tyhjäkäynnin käy normaalisti kaikilla sylintereillä mut kierroksilla jatkuu oireet.
Jäässä se ei oo.sihti ja putket tankille asti putsattu ja suodatin on Uusi.. jäänestoa puolilitraa täyteen tankkiin laitoin.. Mut silti vaan Löpöä se ei nyt jostainsyystä saa.. Voisko suuttimet oireilla noin? Vai tilttasko toi pumppu nyt lopullisesti? Vika tuli kerralla kuin ois halolla päähän lyöty. Vitt. Kun tarviis nyt tota härveliä kun just on muutto päällä eikä noita mun harrastevehkeitä millään pikkuautolla voin siirrellä.. Suuttimet vois ottaa toisesta autosta kun ois prikat sinne alle.. vissiin aamulla lähettävä kyselee löytyskö niitä kajaanista.. tietääkö joku niiden mitat? Suuttimen päästä mittailin et n14mm ulkoa ja7mm reikä vois ehkä olla. Viimeksi muokannut matti.v : 14.01.2016 22:47 |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Jos 3.3 diesel niin siirto pumppu tai sen karkea suodatin vainaa.
|
|
#6
|
|||
|
|||
|
Gr tekee nyt samaa. Suodatin uus, tankissa uudet tavarat, auto seisoo tallissa. Pikku kaasuttelut ok. Mutta reilusti kun tarjoaa niin rupee röpeltää. Hetken kun käy niin tasottuu. Joku suttimen ympäristö voi ehkä kastua? ( konehuone muutenkin märkä ja paskanen ) En oo ajellu niin ei oo myöskään käynyt hirveen pitkästi vuoden sisään.
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
Matti.v. Laita siirtopumpun ja syöttöpumpun väliin painemittari niin näkee onko vika löpönsaannissa.
__________________
Kun taitamaton laittaa haluttoman tekemään tarpeetonta, tuntuu vähän siltä, että turha työ menee hukkaan!
|
|
#8
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
__________________
"Suunnitelmien mukaan mennyt remontti".....kato kun sekin viel joku päivä nähdään. |
![]() |
| Luokat |
| patrolli |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| HILUX- kysy ja vastaa- palsta | KepesJokke | Tekniikka & Jutustelu | 5064 | 14.02.2026 17:17 |
| Mitsubishi L200 -kysy ja vastaa- | Jouni_S | Tekniikka & Jutustelu | 332 | 01.04.2023 15:38 |
| Jeep Wranglerien kysy ja vastaa-Ketju | hoojii | Tekniikka & Jutustelu | 227 | 15.08.2020 20:03 |
| Kysy Piinalta, Piina tietää! | piina | Kysy Piinalta | 0 | 02.11.2005 22:21 |
| Tuhosinko Bfg MudTerrainit?? ja helmaputkista kysy | sippis | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 02.04.2004 07:20 |