![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Nyt oisi jakopää tehtynä. Melko simppeli homma. Jäi odottelemaan uutta termostaattia talliin. Ja on reissukin tiedossa, pitäs ajella perjantaina seinäjoelta nurmijärvelle. Eikai tuo paha reissu ole kun tuli se patrollillaki ajeltua viime talvena ![]()
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
Nyt on rottelo kunnossa. Jakopää valmis, rokkivehkeet asennettu. Tänään liikennekäyttöönotto ja kilvet konttorilta ja pikku hipistelyä, kuten lisävalot jne jne
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Noniin nyt on kilvet kiinni ja ajeltu ensimmäinen pätkä tietä. Paikallaan on 88 asteinen termari. Onko tässä normaalilämmöt? Vähän epäilyttää ja peliättää..
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Ei nuo minusta viellä huolestuttavat ole. Ei muutaku kovaa ajoa ja huoletonta huoltoa :-)
__________________
M.O.C |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Vähän näyttäs et ois lämmöt liian korkeella..pitäs olla normiajossa reilusti alle puolenvälin. Mutta kaikki ok kuhan ei ala kiehua. Omassa 88 vm pajerossa 2,5 td niin lämmöt pysyy koko ajan allle puolenvälin, kärry perässä nousee sitte noin puolen välin tietämille.
__________________
LaMaas offroad Pohjois-suomen offroad Offroad Oulu Www.Suzuki4x4club.fi www.laplandtrophy.com Perkele! Meni lunta kenkään, Nyt kyllä lähteee !! Viimeksi muokannut cybress : 09.12.2015 19:38 |
|
#6
|
|||
|
|||
|
Jees hyvä tietää. Onkos tuos muuten jotain kikkoja ilmaukseen kun oli jakopäärempassa syyläri irti. Mietin ettei oo ilmaa vielä järjestelmässä. Täytyy melkein lisätä varuuksi sähköpuhallin niin ei käy hassusti..
Mitenkäs tuota simpukkaa sais kirittyä? On vähä turhan paljo klappia ohjauksessa. |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Kyl toi lämpömittari näyttää mitä sattuu. Itellä ei noussut koskaan ton alemman viivan yli. Termarinkin uusin alkuperäiseen eikä eroa. Laiton jälkiasenteisen mittarin ja jatkoin tyytyväisenä ajoa tietäen koneen oikean lämpötilan.
Tuo järjestelmä ilmaantuu melkein itsekseen. Kannattaa se visko vaihtaa sähköiseen kokonaan. Niin itsekkin tein. On vaan pirun ahdas väli että sinne ei kummonen puhallin mahdu. Simpukan päällä on talttakantainen pultti minkä ympärillä mutteri. Avaat mutterin käännät pulttia myötäpäivään(?) vähän ja kiristät mutterin. Koitat kalpin ja kiristät tarvittaessa lisää. Melkein menee kerrasta oikein kun käännät tyhjät vaan pois ja sillä hyvä. |
|
#8
|
|||
|
|||
|
Ei ollu normilämmöt. Hienosti kuuluu keittoääniä kun sammuttaa. Toivottavasti kansi handlaa.. nykäsen termarin vittuun jos tästä reissusta joskus selviän. Alavuden betonin kohdas menos seinäjoelle. Täyty pysähtyä jäähdyttelemään. Vitun vittu perkele
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| MB kuorkki jätti tielle, starttiko? | Heering80 | Tekniikka & Jutustelu | 22 | 16.04.2015 20:27 |
| Myydään erilaisia renkaita, leimalle ja tielle | wuntzikka | O/M/V Renkaat ja vanteet | 28 | 09.08.2013 19:29 |
| Myydään Talveksi luisupulkka tielle tai pellolle | Mönkijäinen | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 21.10.2012 23:18 |
| king cap jätti tielle | Rekisteröimätön | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 12.01.2010 15:44 |
| renkaat auraamattomalle tielle? | Tekniikka & Jutustelu | 58 | 10.11.2009 23:07 | |