![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]()
Lainaus:
![]() En tiedä minkä hintaisia Rangen startit on, mutta siirtomaatuotteeseen kävin hakemassa tehdaskunnostetun startin 130eurolla. Riippuu toki mikä sieltä on hajonnut.
__________________
"If in doubt - flat out" ![]() |
#2
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
|
#3
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
![]() Ps. Hätätilassa voit katsoa sen paineen rengaspainemittarilla, silloin ei tarvitse venttiiliäkään ruuvata irti. Siis jos ei parempaa mittaria ole saatavilla.
__________________
T: Harri Viimeksi muokannut Harriko : 07.10.2015 23:04 |
#4
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
Kuuntele ensiksi käykö se bensa pumppu, jos ei niin tarkista pumpun rele jos sekin kunnossa tarkista pumpulle menevä sähkö, tankin päällä oleva johto on mulla katkeillut jo parikertaa. Jos johdot ok mutta sähköä ei pumpulle tule niin kuljettajan penkin alla on inertiaswits tarkista onko lauennut. Vasta näiden jälkeen lähtisin vaihtelemaan bensapumppua .
Ja mitä tulee tohon starttiin niin riippuu mitä on rikki niin sen korjaus on mahdollista mutta suomalaisesta tarvikeliikkeestä saa uutta hintaan n.100e joten ei oo ihän järjettömän hintanen .Voin kattoa ton tarvike numeron jos on tarvetta. T:santtu |
#6
|
|||
|
|||
![]()
3.5 fläpperissä on helppo testata pumpun toiminta, kun ottaa ilman putsarin ja fläpperin välistä kumiputken pois, laittaa virrat päälle, painaa fläpperia auki ja kuuntelee lähteekö pumppu päälle vaiko ei. En tiedä miten pumpun ohjaus on tuossa 3.9:ssä toteutettu.
__________________
"If in doubt - flat out" ![]() |
#7
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
|
#8
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Sitte tankin päällä on liitin, josta pumppu saa virtansa, katso myös se.
__________________
--------------------------------------------- # # # Jos se ei satu, silloin se maksaa... # # # --------------------------------------------- |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
hdj:n omistajat tänne. | Kratz | Tekniikka & Jutustelu | 2309 | 03.09.2025 06:41 |
4Runnerin omistajat tänne | Daddy's Toy | Chit-Chat | 34 | 12.10.2022 09:51 |
Volvon omistajat tänne | hoojii | Chit-Chat | 77 | 12.12.2014 23:54 |
Jeepin Omistajat Tänne | KössiKenguru | Chit-Chat | 114 | 03.10.2012 19:02 |
SUOMENPYSTYKORVAN Omistajat Tänne. | hoojii | Chit-Chat | 7 | 28.05.2011 21:46 |