![]() |
|
|
|||||||
| Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
![]()
__________________
Jukka |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Vituttaa nämä autojen ostajat. Tuossa melkein viikon verran soiteltiin yhden isännän kanssa, ja hierottiin vaihtokauppoja. Olevinaan niin pitkän linjan harrastaja ja muuta tämmöstä. Oli kuitenkin jenkkimies sen verta munaton, ettei pysynyt lupauksessaan, ja jätti loppupeleissä soittamatta kun oli ilmeisesti saanut auton myytyä. Minusta olisi ollut kohtuullista soittaa, ja ilmottaa niin ei tarvii vastapuolen jännittää turhaan että mitenkä käy.
Sitten toinen muuan ostattelija. Lupasi soittaa, ja ilmoittaa jos saa tai ei saa puuttuvaa loppurahoitusta auton ostoon. Niin oli isoa herraa, metsästysmiestä ja joku maansiirtoalan yrittäjä. Jep ja jep. Voitte arvata ettei paljon soitellu. Miksi pitää luvata soittaa, ja jättää soittamatta? Miksei voi pysyä sanojensa takana, ja soittaa jos on luvattu. Vähemmän minuu vituttas kuunnella, ettei olla saatu budjettia kasaan, tai että vaihtokaupassa tarjottu auto onkin myyty käteisellä. Eikun terve vaan pellet, jos luette tätä offipalstaa.
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Otan osaa
|
|
#4
|
|||
|
|||
|
Jos ihmiset ajaisivat nopeusrajotusten mukaan,ei tarvittas noita typeriä hidastemöykkyjä.
Vituttaa kun ei pysty ajaan neljänkympin alueella sitä määrättyä neljääkymppiä ku noi hyppyrit on niin vittumaisen muotosia. Pakko hidastaa reilusti nopeutta,muuten on vanteet ja renkaat paskana. Kotikadun varteen on upotettu sellasia suht terävä reunasia betonimöhkäleitä 2 kpl 250 m matkalle... |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
__________________
"Kerran luulin olevani väärässä. Erehdyin." -Oscar Wilde- Yritin epäonnistua. Onnistuin. |
|
#6
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Kyl ne töyssyt lähtee, jos kaupungin tai kunnanvaltuutettu särkee kalustonsa niis. Muistelen et jossain eteläises oli tälläi käyny, niin oli kaikki pultattavat töyssyt kadonneet seuraavana yönä. Ei ollu Porschen öljyåpohja tykännyt töyssystä... |
|
#7
|
|||
|
|||
|
Mitä hyötyä on hidasteista, jos niihin ei tartte hidastella? Eihän niitä olekkaan tarkoitettu ajettavaksi sillä suurimmalla sallitulla!
__________________
A-P *Muovi on saatanasta* KAIKKI ihmiset ovat mölöjä, kunnes toisin todistavat. |
|
#8
|
||||
|
||||
|
Kyllä ne töyssyt kai Liikenneviraston mielestä on tarkoitus ajaa suurinta sallittua. Laitetaan siis ehkäisemään ylinopeutta. Ite en tykkää, sitäpaitsi töyssyjä ja kuoppia tulee tiehen ihan ilmaiseksi
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Kerro mikä naurattaa!!! | Häänrik | Chit-Chat | 472 | 31.12.2024 18:05 |
| Kerro mikä vituttaa vuonna 2014 | mäksä | Chit-Chat | 1587 | 01.01.2015 06:27 |
| Kerro mikä vituttaa vuonna 2013 | Ewerglade | Chit-Chat | 1816 | 01.01.2014 17:16 |
| Kerro mikä vituttaa vuonna 2012! | Rompe1 | Chit-Chat | 1140 | 03.01.2013 18:50 |
| kerro mikä vituttaa | tjl | Chit-Chat | 4977 | 12.04.2012 08:28 |