![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Moskeija helsinkiin. Ei vittu! ![]()
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Menee enempi ihmetyksen puolelle, ei niinkään vituta. Mutta liisari tuli uudistettua, vaihdettiin 4 vuotta hienosti palvellut Sutsuki pari vuotta vanhaan ameriikan mosseen. Laittelin sähköpostilla tarjouspyyntöjä varmaan pari kymmentä ja soitin perään joka paikkaan, jottei kontakti ole pelkkä kasvoton sähköposti. Noita tarjouksia meni pitkin Suomea, niin ei tietty voinut mennä vaihdokin kanssa joka paikkaan käymään. Muutama sanoi heti kiitos ei, kuulemma Suzukissa liikaa kilsoja mittarissa. No, onhan niitä jo 240000 ja kai tollanen bensarosvo noilla kilsoilla on paha myydä.
Mutta yli puolet ei soitosta huolimatta lähettänyt koskaan tarjousta. Eli ilmeisesti toi vaihdokki ei kelvannut. Mutta olis nyt edes ilmoittanut että ei kiinnosta, mulla meni aikaa ja hermot kun soitteli niiden autojen perään. Itse asiassa se vähän vituttaa kun osa myyjistä ei suostunut mulle vastaamaan puhelimeen toista kertaa, olin varmaan mustalla listalla ![]() Lopulta Espoon Veho antoi suitsasta ihan hyvän välirahan ja vaihdokki oli justiinsa se mitä haettiin, eli kaupat tuli.
__________________
Tumpula Racing Team |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Saksalaisten autoinsinöörit... Pitää kaikkee tunkee ahtaisiin paikkoihin, että saa purkaa pois eest et pääsee käsiks jne...
Vait taitaa tuo ns. ikiliikkuja olla sit sellanen et noil kilsoilla jo paaliin pitäskin mennä, jos tullee nyrkinkokonen reikä lohkoon ja pistää startinkin palasiks siin samalla. |
#4
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
![]() |
#5
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Ranskiksist sit ei viel niin pahoja oo tullu vastaan, vaikka Citikan C5:sta ja Pugin 406:st ollut rempassa, joskin ei ison alla. C5:ses ol etupyöränlaakerin vaihto, ja Pugissa sit jäähyttäjän flektiti pistettiin uusiki ja vähän tehokkaammiks ku orkkikset ol ku tuplana ol tehtaalt tullu ulos. |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Jo hieman uponut ketju ylös, jokuhan voi sit ihmetellä ja melkein vithuuntua siitäkin.
![]() No joo, meinas silmät pudota päästä ja pukli puklahtaa kun yks ilta piskien kanssa tallustelin pimeällä tossa kylätiellä. Eräs talo tuossa lähistöllä ollut vähän kummallinen kun koko seinän mittainen kuisti on reunustettu sellaisilla paksuilla "eduskuntatalo"-tyylisillä pilareilla. Talo kuitenkin ihan tavan jyrkällä harjakatolla oleva tölli, mitään kaidettakaan siinä ei ole vaikka jonkinmoinen pudotus kuitenkin. Tähän on jo ~yhdeksässä vuodessa alkanut tottumaan, mutta nyt siellä on keksitty uus juttu... semmoisen koko kuistin valaiseva yleisvalaistus... VIHREÄ!!! :X Eka ajatus oli: "mitä vattua?"
__________________
Range Rover P38A, bi-fuel. Bensa/CNG. RRC 3,9SE -90. Valkoinen. Jaguar S-Type 3.0 Sport -01, RHD, Lontoossa Rover P6 3500efi -72, "pikkuauto" Jaguar XJ-S V12, series II -89, "kisu" Range Rover P38A -95, purkuraato Volvo C303, muutti pois. |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Ihmetyttää nuo lenkkeilijät. Ei siinä mitään jos viitsii tuolla vitun vesisateessa kirmata. Mutta kun asusteina on pääsääntöisesti mustat vaatteet eikä ainuttakaan heijastinta.
Tänään suoritin empiirisen kokeen ja koitin bongailla lenkkeilijöitä kaupungilla pyörähtäessä. Puolen tunnin reissulla yhdeksästä tyypistä kahdella oli hyvät heijastimet ja yhdellä edes jotain. Pakko näiden tyyppien on vihata itseään jollain tasolla, kun lähtee sateeseen juoksemaan tai sitten on vaan pelkästään itsetuhoiset ajatukset päällimmäisenä suojatielle juostessa.
__________________
RASOR |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Kerro mikä vituttaa vuonna 2013 | Ewerglade | Chit-Chat | 1816 | 01.01.2014 17:16 |
Kerro mikä vituttaa vuonna 2012! | Rompe1 | Chit-Chat | 1140 | 03.01.2013 18:50 |
Ostettu HALPA, eli lähes ilmainen auto | kuningaskulkuri | O/M/V Ajoneuvot | 6 | 07.12.2012 12:46 |
kerro mikä vituttaa | tjl | Chit-Chat | 4977 | 12.04.2012 08:28 |
pajeron kardaani ihmetyttää... | Rekisteröimätön | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 26.08.2009 17:55 |