![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Onko muuten autoliitossa edelleen joku perhealennus? En ainakaan näyttänyt sellaista sieltä enää löytävän. Jokaisen perheenjäsenen ilmeisesti pitää maksaa tuo täysi summa?
|
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Perhe Plus-jäsen 25e/hlö https://autoliitto-fi-bin.directo.fi...s%20200515.pdf
__________________
Harbor Cruisers |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Vanhaa sivuten,täällä varmaankin tietoa tähän ongelmaani.Pitääkö olla voimassa oleva jäsenkortti matkalla mukana ?? .Menee nykyinen matkan aikana vanhaksi ja uuden olen onnistunut laittamaan liian hyvään talteen.Tullut se kyllä on,en ole vielä koskaan joutunut käyttämään joten en tiedä käytännön toimista.Plusjäsen olen.
|
#4
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Ei pahaa sanaa toiminnasta, ihan kiva turva kun liikkuu noilla ristuksen vanhoilla keksinnöillä, joissa mittaritkin näyttää vähän eri tavalla toisiinsa nähden eikä käyttäjä meinaa muistaa lähiaikojen asioita... |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Plussajäsen ja mulle tuotiin uusi akku rahjaan ja asennettiin paikalleen. Oli muuten 10 vuotta akulla ikää. Kuoli kerrasta. Autoliiton täti toi kaustiselta uuden akun ja laitto paikalleen. Mun tarvi maksaa vaan akku.
Vaimo pyöräytti LJ:n katolleen työmatkalla ja joutu käymään sairaalassa. AL hinuri haki vaimon sairaalasta ja toi kotia ja kävi hakemassa LJ:n kotiin. Ei tarvinnu hinurille maksaa mitään. |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Täällähän oli tämmönenkin ketju, mihin voisi kommentoida syksyltä toimintaa...
![]() Kiltisti toivat kotiin, ehkä matkakin oli osasyynä. Kuutisen kilometriä oli enää kotiin matkaa, ja jo puhelimessa kommentoi että "on sen verran lyhyempi viedä kotiin kuin merkkikorjaamolle", kun totesin että "lähin virallinen paja mikä koneita laittaisi olisi Modenassa"... Yllättävän pitkiä matkoja kyllä ovat kuskanneet, jos sillä keinoin saa vältettyä sijaisauton tarpeen... |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Tämä hieno autoklassikko taisi olla esittelyssä moottori lehdessä?
|
#8
|
|||
|
|||
![]()
Joo plus jäsen, kerra tuli pyörä ja minä kotiin vaskikellosta jämsänkoskelle kartaanin takia.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Jäseniä tarvitaan. | hoojii | Linkit | 1 | 20.12.2008 13:05 |