Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 01.06.2015, 16:52
Heguli:n Avatar
Heguli Heguli ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 22.06.06
Sijainti: Espoo / Suomusjärvi
Viestit: 7.323
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Bj Andy Näytä viesti
Ei. Eikä ahneudella,alistamisella,eikä pätkätöillä,tai joutavanpäiväisellä lapioon nojailulla eli sillä mitä SipiSusi meille koittaa tyrkyttää. Tuo miljardin palkkaveroale on täysin silmänkääntö temppu,se on noin 1 euro per päivä per ukko ja se hävitään monta kertaa versus hyödyt. Eikä palkkaverotus edes ole meillä kovin kireää,kaikki muu sen sijaan on.

Mistä eduista ite olet valmis luopumaan jonkun Amerikkalaisten eläkerahaston tähden?2.5 viikkoa lomasta pois? Vai pidempää kenties hyödytöntä oleskelua työmaalla? Irtisanomis suojastasi?
Laitappas nyt sun keinot selkeällä suomenkielellä pöytään, eli miten Suomen kilpailukyky saadaan kuntoon ja velkaantuminen loppumaan ? Viime hallitus oli sun mielestä paska ja tämä nykyinen tuntuu olevan vieläkin paskempi vaikka se ei ole hommia edes ehtinyt aloittaa. Eli mitkä olisi ne sun lääkkeet ja toimet ?

__________________
Tumpula Racing Team
Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 01.06.2015, 17:16
Bj Andy:n Avatar
Bj Andy Bj Andy ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 14.09.08
Sijainti: Lemi,land of red potatoes
Viestit: 6.255
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Heguli Näytä viesti
Laitappas nyt sun keinot selkeällä suomenkielellä pöytään, eli miten Suomen kilpailukyky saadaan kuntoon ja velkaantuminen loppumaan ? Viime hallitus oli sun mielestä paska ja tämä nykyinen tuntuu olevan vieläkin paskempi vaikka se ei ole hommia edes ehtinyt aloittaa. Eli mitkä olisi ne sun lääkkeet ja toimet ?
Energia ym.ideologiset verot alas,alvi 20 prossaan, tuloverotus joko ennallaan tai hieman on varaa jopa nostaa. Kotitalousvähennys takaisin sinne 60 prossaan.Ravintola tuotteiden alvi 13 prossaan ja ravintolassa myytävään alkoholiin niin reilu veron alennus että kulutus kääntyy pirkasta anniskelupaikkoihin.
Kotimaassa valmistetuille liikennepolttoaineille niin kova veroale että niiden osuus lähtee kunnolla nousuun.

Ei nämä ratkaise velkaantumista mutta ei ratkaise yksityisen puolen palkka alekkaan.

Enkä väitä että hallitus on täysin paska. Kerrankin on alkanu tapahtua. Työkalut on vaan täysin väärät.
__________________
Oli kysymys mikä tahansa niin vastaus on TOYOTA
V..tut se mitään heikkoa ole...
Antsa. The member of Lahnajärven moottoriurheilusukeltajat Ry.
Only tool you need to keep your TOYOTA running, is welding machine.

Ostetaan Bj kuskin ovi. Pyyhkijän moottorin koppa.

Jyrsitään Kantoja.
Piikataan betonia eli tallin lattiat ym.Sekä muut Bobbari ja mönkkärityöt.
0500-752101/Antsa


Honda Rincon 650 ym.Työmönkkärijorinat löytyy tästä

Antsan Tuubi
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Ostettu O: Vinssiin tuleva haarukkapaketti puukkomäki O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 2 18.12.2011 20:11
Tuleva haulikkomies??? Poor Chit-Chat 3 16.09.2007 17:55
Kierrejousen sisälle tuleva pohjaanlyöntikumi MK Tekniikka & Jutustelu 3 12.10.2004 07:10
Tuleva kokoontuminen!! BlackJack Vuosimallit 1984-1996 2 07.07.2004 19:22
Tuleva käly Elmo Jokes 0 20.06.2002 13:07


Sivu luotu: 17:24 (GMT +2).