![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Kiitos hirveesti, täytyy jatkaa etsimistä kattelin eilen sitä mut en vielä purkanut mitään. Tosta sun viestistä on apua, täytyy ruveta tekeen ton sun viestin mukaisesti testejä.
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
Kiitos reisrdok, selvittelin tänään sitä nelari vikaa ja
Ainakin ne lokasuojan alemmat solenoidit sininen ja ruskea on virrattomia. Oli keppi missä asennossa vaan niinniihin kahteen ei tule virtaa. Siihen vihreeseen ja ylimmäisiin kahteen tulee. |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Noniin ongelma ratkaistu, neliveto toimii taas hyvin. Eli kalvon yks letku irti ja alipaine pumpulia vähän jenkaa, oli ilmeisesti kalvo jumissa. Nyt toimii neliveto hyvin ja valo syttyy... Kiitos kaikille vastauksista. Nyt ruvetaan ratkoon seuraavia vikoja, vanha kun auto on !
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| -91 Hiacen neliveto ei kytkeydy päälle | Hiace-91 | Tekniikka & Jutustelu | 13 | 13.08.2022 17:46 |
| 4runner neliveto ei kytkeydy | Rekisteröimätön | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 14.07.2009 10:16 |
| hj:n hidas neliveto ei kytkeydy | Kuuno | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 26.11.2008 20:08 |
| Neliveto ei kytkeydy päälle? | hoojii | Tekniikka & Jutustelu | 9 | 31.03.2008 09:20 |