![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Jollaki releellä mikä toimii tuolla jänniteellä. Ja sen läpi 12v radiolle. Mutta nuita kytkelmiä kannattaa miettiä kerta tai pari. Ainakin yks volvo kuorma auto oli seonnu ku can väylää oli ronkkittu radion asennuksissa.
__________________
Kun taitamaton laittaa haluttoman tekemään tarpeetonta, tuntuu vähän siltä, että turha työ menee hukkaan! ![]() |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Mutta jos jokin rele antaa vaan herätteen niin en tiedä mahtaako se sitten sekoittaa can väylää? Eihän se sinne can väylään lisää virtaa kait puske?
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
Ei. Mutta onko ne matajännitteiset johot jotain signaaleja? Sekottaako releen ottama virta jotain?
Eikö netistä löydy ohjeita, tai autohifiä myyvistä liikkeistä?
__________________
Kun taitamaton laittaa haluttoman tekemään tarpeetonta, tuntuu vähän siltä, että turha työ menee hukkaan! ![]() |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Can väylä on sit sellanen herran haltuun vehjas pahimmillaan
kopukynällä oli joku tökkinyt mistäs löytyis maata noh kaikki johdot oli sytytellyt valoa, sit oli tökkinyt vähän lisää ja ovet paukahtanu lukkoon Seuraavaksi mentiinkin hinurilla maahantuojalle kaikkien tietokone boxien vaihtoon Ja kyseessä ei ollu kun lisävaloille herätteen varastaminen, sitä kun ei valoiltakaan aina voi rohmustaa Jossain oli kyselty perävaunu pistokkeen laitosta niin ainakin fiat menee kunnolla sekaisin ja saattaa polttaa useita boxeja jos iha ite turaa lampuilta sinne rosvot, kuulemma herjaa jo pelkästä pistokkeesta, et vikaa laitteissa Sit ei sytytä parkkeja jos hätäkorjauksena laittaa jarrupolttimon parkiksi ![]() Mut millanen se mankka on alkuperäisenä, et herää tarvittaessa? miksei siitä voi ottaa virtoja? Onko siinä moottorillista sähköantennia joka ajaa rajasta rajaan sellaiselle luulisi tulevan 12v
__________________
Positiivinen rasismi? Jos ei natiivi pyytää jotain se pitää antaa ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta. Jos natiivi pyytää jotain se pitää kieltää ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta. |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Tuota...mikä on radion heräte?
![]() |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Se mikä avaa ja sulkee radion avainta kääntäessä. Toinen virtajohto yleensä muistille jatkuvana akusta.
__________________
RASOR |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Eli siis käyttövirta. Herätehän on yleensä vain ohjausvirtaa(jännitettä)...
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
laturi ongelmaa | VOLIATTI | Tekniikka & Jutustelu | 12 | 13.01.2014 13:06 |
lenovo ongelmaa | k81 | Chit-Chat | 11 | 27.03.2013 09:12 |
Orbitrol ongelmaa | Brittimotoristi | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 09.09.2012 19:26 |
LJ70 -86 mittaristo/sähkö ongelmaa | Marso | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 30.07.2012 10:43 |
Tehostin ongelmaa... | kenni | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 30.08.2006 19:23 |